• петок, 24 мај 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

13 април 2024  Скопје - Отворање на излож...

Манифестација Деновите на Смилевскиот конгрес - културна револуција и авторска уметност на промотивниот настан

Манифестација Деновите на Смилевскиот конгрес - културна револуција и авторска уметност на промотивниот настан

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Новата национална установа Манифестација „Денови на Смилевскиот конгре...

Македонската репрезентација во традиционално таеквондо на Европскиот шампионат во Словенија

Македонската репрезентација во традиционално таеквондо на Европскиот шампионат во Словенија

Охрид, 12 април 2024 (МИА) – Македонската репрезентација во традиционал...

Пендаровски: Нема план „Б“ за уставните измени, има само план „А“, а МРТВ прво да ја расчисти аферата, па потоа да ме вика на дебата

Пендаровски: Нема план „Б“ за уставните измени, има само план „А“, а МРТВ прво да ја расчисти аферата, па потоа да ме вика на дебата

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација...

Силјановска Давкова од Тетово: Легитимитетот извира од граѓаните и ним им припаѓа

Силјановска Давкова од Тетово: Легитимитетот извира од граѓаните и ним им припаѓа

Тетово, 12 април 2024 (МИА) - Во Тетово ВМРО - ДПМНЕ вечерва организираше митинг на кој се претстави...

ДУИ: Ја поздравуваме посветеноста на САД за европската иднина на Северна Македонија

ДУИ: Ја поздравуваме посветеноста на САД за европската иднина на Северна Македонија

Скопје, 12 април 2024  Демократската унија за интеграција...

Три лица повредени во сообраќајка во Струмица

Три лица повредени во сообраќајка во Струмица

Струмица, 12 април 2024 (МИА) - Три лица се повредени попладнево во сообраќајка во Струмица откако д...

Трипуновски: Николовски предлага на Собранието да не го донесе законот за оризот да биде стратешка култура

Трипуновски: Николовски предлага на Собранието да не го донесе законот за оризот да биде стратешка култура

Скопје, 12 април 2024 Николовски п...

Историски успех: Париз во Евролигата!

Историски успех: Париз во Евролигата!

Париз, 12 април 2024 (МИА) - Кошаркарите на Париз ја добија финалната серија од Еврокупот против еки...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

13 април 2024  Лондон - Марш за поддршка на Палестинците.

Свечена академија по повод 100 години од раѓањето на Методија Митевски Брицо, патрон на делчевската гимназија

Свечена академија по повод 100 години од раѓањето на Методија Митевски Брицо, патрон на делчевската гимназија

Делчевo, 12 април 2024 (МИА) - Со свечена академија во Делчево започнаа активностите за одбележување...

Димитриевски: Мора да ја спречиме корупцијата, мора да ја вратиме правдата

Димитриевски: Мора да ја спречиме корупцијата, мора да ја вратиме правдата

Кавадарци, 12 април 2024 (МИА) - Мора да ја спречиме корупцијата, мора...

Најмалку 13 луѓе загинаа, а 15.000 се раселени поради поплавите во Кенија

Најмалку 13 луѓе загинаа, а 15.000 се раселени поради поплавите во Кенија

Најроби, 12 април 2024 (МИА) - Најмалку 13 лица загинаа, а 15.000 се раселени поради поплавите во Ке...

Модриќ се уште не одлучил дали да го напушти Реал

Модриќ се уште не одлучил дали да го напушти Реал

Мадрид, 12 април 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ (38) не е сигурен...

Османи: Барањето да се тргне балансерот е чиста албанофобија

Османи: Барањето да се тргне балансерот е чиста албанофобија

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на европскиот фронт Бујар Османи смета дека...

Image

Остани поврзан