• петок, 19 април 2024

Славица Стефановска

Последно најавување: Friday, 19 April 2024, 02:03 pm

Поради одржување предизборни митинзи в сабота и недела изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување предизборни митинзи в сабота и недела изменет режим на сообраќај во Скопје

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Поради одржување митинг од изборната кампања за претседателските избори 2024 год...

Николовски: Пензискиот фонд повторно е стабилен, а пензиите растат – Во новиот мандат даваме збор за просечна пензија од 30.000 денари

Николовски: Пензискиот фонд повторно е стабилен, а пензиите растат – Во новиот мандат даваме збор за...

Скопје, 19 април 2024  Преку одговорни политики и посветена работа, пензискиот фонд денес повторн...

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Скопје, 19 април 2024  „Секогаш е пријатен муабетот со пензионерите, затоа што тие се мудри, иску...

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од д...

Изготвен „Прирачник за претседателски избори во Република Северна Македонија 2024 година”

Изготвен „Прирачник за претседателски избори во Република Северна Македонија 2024 година”

Скопје, 19 април 2024 (МИА) -  Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ од Скопје (ИДСЦС) и претставн...

Ангеловска-Бежоска: Доколку не се остварат ризиците, олабавување на монетарната политика ќе има во втората половина од годинава

Ангеловска-Бежоска: Доколку не се остварат ризиците, олабавување на монетарната политика ќе има во в...

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Пролетните проекции за инфлацијата во земјава на Меѓународниот монетарен фонд се...

Ристовски: Поголеми пензии, наместо јадење бифтеци и лешници по канцеларии, министрите сами да си плаќаат од џеб

Ристовски: Поголеми пензии, наместо јадење бифтеци и лешници по канцеларии, министрите сами да си пл...

Скопје, 18 април 2024  По митингот наКоалицијата „Храбро за Македонија“ ја почна кампањата за пар...

Продолжуваат кампањите за претседателските и парламентарните избори

Продолжуваат кампањите за претседателските и парламентарните избори

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Кампањата за парламентарните избори, која почна вчера, продолжува денеска со акт...

Пендаровски во Чешиново-Облешево: Немаме нови години за губење, треба што поскоро да станеме земја членка на ЕУ

Пендаровски во Чешиново-Облешево: Немаме нови години за губење, треба што поскоро да станеме земја ч...

Скопје, 18 април 2024 Ние немаме уште 20 години да чекаме, туку треба да ги направиме следните чекори...

Премиера на претставата „Хенгинг Араунд“ во МНТ

Премиера на претставата „Хенгинг Араунд“ во МНТ

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Во Македонскиот народен театар  вечер од 20 часот премиерно ќе биде изведен...

Отворање на изложбата „Интимност и интерконекција“ во Куманово

Отворање на изложбата „Интимност и интерконекција“ во Куманово

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Зимскиот салон од Штип ќе гостува во Куманово со изложбата „Интимност и интеркон...

Image