• недела, 19 мај 2024
РС против единствен број за итни повици, БиХ останува без милијарда евра

РС против единствен број за итни повици, БиХ останува без милијарда евра

ХРТ/Хина Босна и Херцеговина треба да добие најмалку милијарда евра за развојни прое...

Работата е во тек со фудбалската лига на Саудиска Арабија вредна милијарди долари

Работата е во тек со фудбалската лига на Саудиска Арабија вредна милијарди долари

  RFI/AFPСекој што очекуваше непосредни резултати од невиденото расфрлање на фу...

Еден битолски ден на Свалбард и Силфра атрактивни локации на планетата Земја

Еден битолски ден на Свалбард и Силфра атрактивни локации на планетата Земја

Битола, 11 мај 2024 (МИА) - Семејства или поединци често сонуваат за посета на атрактивни туристички...

Петтата претседателска инаугурација на Владимир Путин значи повеќе од исто за Русија со малку избор

Петтата претседателска инаугурација на Владимир Путин значи повеќе од исто за Русија со малку избор

8 мај 2024 Скај Њуз Терминот „инаугурација“ може малку да дава погр...

Анксиозноста кај младите се зголемува, потребна е доедукација на стручниот кадар во училиштата 

Анксиозноста кај младите се зголемува, потребна е доедукација на стручниот кадар во училиштата 

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Анксиозноста и депресијата кај младите во државава се во пораст, а недост...

Дали Бразил сè уште е земја на фудбалот?

Дали Бразил сè уште е земја на фудбалот?

Париз, 6 мај 2024 АФП/„Сан“ Со својата позната „јогo бонито“ (jogo...

Мерките за младите во програмите на политичките партии без конкретни решенија како ќе се спроведат

Мерките за младите во програмите на политичките партии без конкретни решенија како ќе се спроведат

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Земјава се подготвува за парламентарните и вториот круг од претседателски...

Јованоска за МИА: Преку еднаков број на жени во тимот до поуспешно учество на Олимписките игри 

Јованоска за МИА: Преку еднаков број на жени во тимот до поуспешно учество на Олимписките игри 

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) – Олимписките игри не се само спортско натпреварување, туку и платформа за...

Апасиев за МИА: Што повеќе левичарски пратеници во Собранието, тоа поголема гаранција дека нема да има Бугари во Уставот

Апасиев за МИА: Што повеќе левичарски пратеници во Собранието, тоа поголема гаранција дека нема да има Бугари во Уставот

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Левица очекува двојно да го зголеми резултат...

Даштевски за МИА: Интензивно се подготвуваме за двојните избори на 8 мај, граѓаните ќе можат само еднаш да дојдат на гласање

Даштевски за МИА: Интензивно се подготвуваме за двојните избори на 8 мај, граѓаните ќе можат само еднаш да дојдат на гласање

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Претседателот на Државната изборна комиси...

Мајхошев за МИА: Работниците не ги знаат доволно своите права, има чести измени на Законот за работни односи

Мајхошев за МИА: Работниците не ги знаат доволно своите права, има чести измени на Законот за работни односи

Штип, 30 април 2024 (МИА) - Работничките права се кршат, не се почитува...

Арсоски за МИА: По првиот круг стана јасно дека без ЗНАМ не може да се формира стабилна Влада

Арсоски за МИА: По првиот круг стана јасно дека без ЗНАМ не може да се формира стабилна Влада

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Генерал - мајор д-р Павле Арсоски, носите...

Гаши за МИА: Идниот мандатар мора најпрво да разговара со нас 

Гаши за МИА: Идниот мандатар мора најпрво да разговара со нас 

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - Идниот мандатар мора најпрво да разговора...

Стериино позорје – повторно драмски предизвик за Народен театар - Битола

Стериино позорје – повторно драмски предизвик за Народен театар - Битола

Битола, 28 април 2024 (МИА) - Во годината на јубилејот, 80 години од фо...

Убавина од природа близу Тиквешко Езеро

Убавина од природа близу Тиквешко Езеро

Кавадарци, 27 април 2024 (МИА) - Прекрасна природа и студена изворска в...

Image

Остани поврзан