• недела, 19 мај 2024
Георгиева-Јовевска избрана за една од најуспешните жени менаџерки во земјата

Георгиева-Јовевска избрана за една од најуспешните жени менаџерки во земјата

Скопје, 19 мај  Д-р Јелисавета Георгиева-Јовевска, потпретседателка на Стопанската комора и советничка в...

Милица Арнаудова - Стојановска: Мерките на Народната банка го поттикнуваат „зеленото“ кредитирање

Милица Арнаудова - Стојановска: Мерките на Народната банка го поттикнуваат „зеленото“ кредитирање

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) -  Препознавајќи го значењето на климатските ризици, Народната банка...

Ако ЕЦБ ги намали каматите, тоа ќе се рефлектира и кај нас, но не со таа динамика како во ЕУ

Ако ЕЦБ ги намали каматите, тоа ќе се рефлектира и кај нас, но не со таа динамика како во ЕУ

Струга, 18 мај 2024 (МИА) – Неизвесно е што ќе се случува со каматните стапки. Ако Европската центра...

Земјоделците да ги заштитат посевите, повремените врнежи погодни за појава на плевели, болести и штетници

Земјоделците да ги заштитат посевите, повремените врнежи погодни за појава на плевели, болести и штетници

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Променливото време со повремени врнежи дожд е погодно за појава на плеве...

Избор на најуспешни жени менаџерки од земјава и регионот  

Избор на најуспешни жени менаџерки од земјава и регионот  

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Најуспешните жени менаџерки од земјава и регионот ќе бидат наградени де...

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

17 мај 2024 Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседател...

УЈП ги потсетува граѓаните да ги проверат своите годишни даночни пријави за 2023

УЈП ги потсетува граѓаните да ги проверат своите годишни даночни пријави за 2023

17 мај 2024 Управата за јавни приходи ги потсетува граѓаните да направат увид во Годишните д...

Стопанска комора и Македонија 2025: Имаме заедничка визија - да создадеме посилни бизниси и подобро деловно опкружување

Стопанска комора и Македонија 2025: Имаме заедничка визија - да создадеме посилни бизниси и подобро деловно опкружување

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески денеска, по средбата с...

Андријана Нелкова – Чучук избрана за претседател на Регионалната асоцијација на регулатори за енергетика

Андријана Нелкова – Чучук избрана за претседател на Регионалната асоцијација на регулатори за енергетика

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) -  Андријана Нелкова – Чучук, член на Регулаторната комисија за енерг...

Азески: Ако е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ја поддржуваме изјавата на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“

Азески: Ако е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ја поддржуваме изјавата на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Се надевам дека вчерашната изјава на Мицкоски за ревизија на договорот с...

Изјави на претседателот на Стопанската комора и на еден од основачите на „Македонија2025“ (во живо)

Изјави на претседателот на Стопанската комора и на еден од основачите на „Македонија2025“ (во живо)

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Изјави на претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бра...

Ангеловска-Бежоска − Камер: Претпазливите политики на Народната банка клучни за одржување на макроекономската стабилност

Ангеловска-Бежоска − Камер: Претпазливите политики на Народната банка клучни за одржување на макроекономската стабилност

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претпазливата монетарна политика и макропрудентата политика, како и згол...

Работна средба на Стопанската комора со раководството на „Македонија 2025“

Работна средба на Стопанската комора со раководството на „Македонија 2025“

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Стопанската комора на Северна Македонија де...

Новата влада ќе го репреговара договорот со „Бехтел и Енка“, а во првите сто дена ќе објави и инвестиција во енергетиката, најави Мицкоски

Новата влада ќе го репреговара договорот со „Бехтел и Енка“, а во првите сто дена ќе објави и инвестиција во енергетиката, најави Мицкоски

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден мандатар...

РКЕ: Цените на бензините, дизелот и  екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, се намалува само цената на мазутот

РКЕ: Цените на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, се намалува само цената на мазутот

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како...

Image

Остани поврзан