• сабота, 23 септември 2023

Хатка Смаиловиќ

Последно најавување: Saturday, 23 September 2023, 11:54 am

ДУИ и Џафери го негираат тврдењето на Мицкоски

ДУИ и Џафери го негираат тврдењето на Мицкоски

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Демократската унија за интеграција (ДУИ) и нивн...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните ком...

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Министерот за транспорт  и врски Благој Бочварски денеска се обрати на...

Приведен 34-годишник од Кавадарци осомничен за кражби

Приведен 34-годишник од Кавадарци осомничен за кражби

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Кавадарци вчера во 16 часот во Кавадарци го лиши...

Стендап-комедија со Бојан Велевски вечер во Кисела Вода

Стендап-комедија со Бојан Велевски вечер во Кисела Вода

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Во паркот „Македонија”, кај домот на култура „Билјана Беличанец” во Кисела В...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - На 22.09.2023 околу 12.00 часот во с.Ар...

Промоција на поетски избор од Влада Урошевиќ на руски јазик

Промоција на поетски избор од Влада Урошевиќ на руски јазик

Скопје, 22 септември 2023 (МИА) - Во Друштвото на писателите на Македонија (ДПМ)...

Извештај за човековите права во земјава за 2022 презентиран во Собранието

Извештај за човековите права во земјава за 2022 презентиран во Собранието

Скопје, 22 септември 2023 (МИА) - Произведуваме многу закони, трчаме и брзаме как...

Септемвриските плати во основното и средното образование ќе бидат повисоки за 15 проценти

Септемвриските плати во основното и средното образование ќе бидат повисоки за 15 проценти

Скопје, 22 септември 2023 (МИА) - Септемвриските плати во основното и средното об...

Image