• понеделник, 25 септември 2023
Тикер
Без вода улиците „Среќко Пужалка и „Товарник“

Без вода улиците „Среќко Пужалка и „Товарник“

Скопје, 25 септември 2023 ( МИА) - Поради дефект на улица  „Среќко Пужалка“ 104, денеска п...

Почна реконструкција на покривот на градинката во штипската населба Автокоманда

Почна реконструкција на покривот на градинката во штипската населба Автокоманда

Штип, 25 септември 2023 (МИА) - Почнува реконструкцијата на покривот на клонот „Развигорче“ во насел...

Поради чести одрони се препорачува многу внимателно возење по патиштата во Дебарско

Поради чести одрони се препорачува многу внимателно возење по патиштата во Дебарско

Дебар, 25 септември 2023 (МИА) - Обилните врнежи од дожд, кои продолжуваат и во текот на денов, на п...

,,Песната е мојот живот, живеам за неа и преку неа“, 47 години од смртта на Никола Бадев 

,,Песната е мојот живот, живеам за неа и преку неа“, 47 години од смртта на Никола Бадев 

Кавадарци, 25 септември 2023 (МИА) - Изминаа 47 години од смртта на Никола Бадев, големиот народен у...

Град Скопје  почна со санирање на 36 мостови, надвозници и пешачки натпатници

Град Скопје почна со санирање на 36 мостови, надвозници и пешачки натпатници

Скопје, 25 септември 2023 (МИА) - Град Скопје во соработка со јавното претпријатие „Улици и патишта“...

Во Делчево се јакнат капацитетите за „Примена на Архуска конвенција на локално ниво - Пристап до информации за животна средина“

Во Делчево се јакнат капацитетите за „Примена на Архуска конвенција на локално ниво - Пристап до информации за животна средина“

Делчево, 25 септември 2023 (МИА) - Регионалниот центар за застапување vo Делчево со поддршка од Мини...

Справувањето со корупцијата во фокусот на осмата сесија на Охридската школа по природно право

Справувањето со корупцијата во фокусот на осмата сесија на Охридската школа по природно право

Охрид, 25 септември 2023 (МИА) – „Препознавање и разбирање на организираниот криминал и корупцијата...

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

Скопје, 25 септември 2023 (МИА) - Водата за пиење во Скопје е безбедна покажуваат р...

Убиство во Кочани, маж нанел смртни убоди на 46-годишна жена

Убиство во Кочани, маж нанел смртни убоди на 46-годишна жена

Кочани, 25 септември 2023 (МИА) – Рано утрово во Кочани, по претходна меѓусебна расправија, средовеч...

Бесплатна школа за уметничка фотографија во Куманово

Бесплатна школа за уметничка фотографија во Куманово

Куманово, 25 септември 2023 (МИА) - Фото клуб Куманово организира бесплатна школа...

За седум дена казнети 250 возачи во Центар,  непрописно ги паркирале своите возила

За седум дена казнети 250 возачи во Центар, непрописно ги паркирале своите возила

Скопје, 25 септември 2023 (МИА) - За седум дена на територија на општин...

Мотивот за двојното убиство во Гевгелија нарушени меѓусебни односи и банална расправија меѓу браќата

Мотивот за двојното убиство во Гевгелија нарушени меѓусебни односи и банална расправија меѓу браќата

Струмица, 25 септември 2023 (МИА) - Според првичните информации од Јавното обвинителство мотив за дв...

Десет пожари во Кумановско

Десет пожари во Кумановско

Куманово, 25 септември 2023 (МИА) - Кумановските пожарникари гаселе десет пожари во села и приградск...

Без вода корисниците од улицата „Александар Турунѓиев“

Без вода корисниците од улицата „Александар Турунѓиев“

Скопје, 25 септември 2023 ( МИА) - Поради уличен дефект ф 80мм денеска прекинато водоснабдување...

Во Дебар отворен фестивалот

Во Дебар отворен фестивалот "Албански театар во Македонија"

Дебар, 24 септември 2023 (МИА) - Со претставата "Лет над албанскиот театар" во режија на Ерсон Зимбе...

Image

Остани поврзан