• вторник, 05 март 2024

Александар Самарџиев, Тетово

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Одбележан 3 Март - Денот на Општина Тетово

Одбележан 3 Март - Денот на Општина Тетово

Тетово, 4 март 2024 (МИА) - Советот на Општина Тетово денеска одржа седница од свечен карактер со цел одбележу...

СВР Тетово: За два месеци расчситени 17 кривични дела поврзано со недозволена тровија со дрога

СВР Тетово: За два месеци расчситени 17 кривични дела поврзано со недозволена тровија со дрога

Тетово, 4 март 2024 (МИА) - Во изминатите два месеци, јануари и февруари, на тетовско-гостиварското подрачје о...

За Денот на Општина Тетово вчера се одржа планинарска тура, денеска е свечената седница

За Денот на Општина Тетово вчера се одржа планинарска тура, денеска е свечената седница

Тетово, 4 март 2024 (МИА) - Планинарска тура вчера се одржа како е една од активностите за одбележување на Ден...

Академскиот хор „Мирче Ацев“ од Скопје настапи во тетовскиот Центар за култура

Академскиот хор „Мирче Ацев“ од Скопје настапи во тетовскиот Центар за култура

Тетово, 3 март 2024  (МИА) - Во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“-Тетово синоќа се одржа концертот н...

Во сообраќајка кај Колари загина 46 годишник од Скопје, со тешки повреди малолетна сопатничка

Во сообраќајка кај Колари загина 46 годишник од Скопје, со тешки повреди малолетна сопатничка

Охрид, 2 март 2024 (МИА) - Во сообраќајна несреќа вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар ка...

Дрвја стари од 60 до 80 години исечени на Шар Планина во зоната на активно управување

Дрвја стари од 60 до 80 години исечени на Шар Планина во зоната на активно управување

Тетово, 1 март 2024 (МИА) - Дрвја стари од 60 до 80 години се исечени на подрачјето на Националниот парк „Шар...

ДУИ го обвини Касами дека милиони евра од општината преку тендери ги дава на едно семејство

ДУИ го обвини Касами дека милиони евра од општината преку тендери ги дава на едно семејство

Тетово, 1 март 2024 (МИА) - Огранокот на Демократска унија за интеграција (ДУИ) од Тетово одржа прес-конференц...

Општина Тетово почна кампања за промовирање на еколошката свест и одговорност кон животна средина

Општина Тетово почна кампања за промовирање на еколошката свест и одговорност кон животна средина

Тетово, 1 март 2024  (МИА) - Општина Тетово од денеска ја почнува кампањата за подигнување на еколошката...

Бојмацалиев: Безбедносната состојба на територија на СВР Тетово е поволна, граѓаните се безбедни

Бојмацалиев: Безбедносната состојба на територија на СВР Тетово е поволна, граѓаните се безбедни

Тетово, 29 февруари 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев заедно...

Бојамацалиев: Вечерва или утре ќе стигнат уште 85 илјади обрасци за пасоши

Бојамацалиев: Вечерва или утре ќе стигнат уште 85 илјади обрасци за пасоши

Тетово, 29 февруари 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев од Тето...

Во Тетово презентирана беше нова студија за развој на планинарско-рекреативно патеки на Шар Планина

Во Тетово презентирана беше нова студија за развој на планинарско-рекреативно патеки на Шар Планина

Тетово, 29 февруари 2024 (МИА) - Планинарскиот клуб Љуботен од Тетово и Национален парк Шар Планина вчера одрж...

Академскиот хор „Мирче Ацев“ од Скопје ќе настапи во Центарот за култура во Тетово

Академскиот хор „Мирче Ацев“ од Скопје ќе настапи во Центарот за култура во Тетово

Тетово, 28 февруари 2024 година (МИА) - Со концертот „75 години хорска љубов“ на...

Image