• понеделник, 25 септември 2023
Алтернатива - Движење Беса - Демократско движење: Косово што поскоро да стане членка на НАТО

Алтернатива - Движење Беса - Демократско движење: Косово што поскоро да стане членка на НАТО

25 септември 2023  Вчерашниот напад врз полицијата на Косово од страна на терористите п...

Митева: Нови три милиони евра на тендер од Пановска за Пановски

Митева: Нови три милиони евра на тендер од Пановска за Пановски

Скопје, 25 септември 2023 Здравството во Македонија наместо извор на лек и спасување на живо...

Богоев: Да се обединиме околу членството во ЕУ, имаме идеална можност да успееме до 2030 година

Богоев: Да се обединиме околу членството во ЕУ, имаме идеална можност да успееме до 2030 година

Скопје, 25 септември 2023  За одредени прашања треба да се обединиме сите, без разлика...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е сплотено и единствено, ако власта смета дека има раскол нека излезе на избори

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е сплотено и единствено, ако власта смета дека има раскол нека излезе на избори

25 септември 2023  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во гостување на ут...

СДСМ: Средното стручно образование го издигнавме на високо ниво

СДСМ: Средното стручно образование го издигнавме на високо ниво

Скопје, 25 септември 2023   Во изминатиот период  работевме  напорно...

СДСМ: Младите се за ЕУ, а не за изолација со која им се закануваат Мицкоски и ДПМНЕ

СДСМ: Младите се за ЕУ, а не за изолација со која им се закануваат Мицкоски и ДПМНЕ

24 септември 2023 Македонските млади се за членство во ЕУ а не за изолација со којашто им се...

Апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот, порача Мицкоски

Апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот, порача Мицкоски

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска апелираше до Маке...

Попов: Иднината која ја посакуваме ни е на дофат, иднина која ја креираме самите

Попов: Иднината која ја посакуваме ни е на дофат, иднина која ја креираме самите

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Доста е од криминал, непотизам и корупција. Доста е од задоволувањ...

Мицкоски: Не ме прави среќен јавната преписка со поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, разочаран сум од неговото однесување

Мицкоски: Не ме прави среќен јавната преписка со поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, разочаран сум од неговото однесување

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во обраќањето на годишна...

Мицкоски во обраќањето на УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Ние географски сме во Европа, но со власт како од Африка

Мицкоски во обраќањето на УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Ние географски сме во Европа, но со власт како од Африка

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес е жарот од каде ВМРО-ДПМ...

Демократски сојуз: Владата да реагира на грубото мешање на Бугарија во пописот во Албанија

Демократски сојуз: Владата да реагира на грубото мешање на Бугарија во пописот во Албанија

Скопје 24 септември 2023 Демократскиот сојуз ги повикува сите Македонци во Албанија на попис...

СДСМ: Го штитиме стандардот на граѓаните, намалени цени и повеќе пари во семејниот буџет со поврат на ДДВ

СДСМ: Го штитиме стандардот на граѓаните, намалени цени и повеќе пари во семејниот буџет со поврат на ДДВ

24 септември 2023  Почитувани граѓани, почитувани медиуми Новата мерка на В...

Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено

Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарс...

Мицкоски: Власта да ги исполни очекувањата на пензионерите

Мицкоски: Власта да ги исполни очекувањата на пензионерите

Брвеница, 23 септември 2023 (МИА) - Власта да покаже повеќе разум и да ги прифати барањата на пензио...

Илиевски од Општина Брвеница: Над 100 милиони денари инвестиции во сите места, реализирани 80 проценти од ветената програма на половина од мандатот

Илиевски од Општина Брвеница: Над 100 милиони денари инвестиции во сите места, реализирани 80 проценти од ветената програма на половина од мандатот

Брвеница, 23 септември 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градона...

Image

Остани поврзан