• недела, 19 мај 2024

Сашо Арсовски

Последно најавување: Sunday, 19 May 2024, 12:29 pm

Сончево и топло, попладне локално дожд и грмежи

Сончево и топло, попладне локално дожд и грмежи

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб...

Избор на најуспешни жени менаџерки од земјава и регионот  

Избор на најуспешни жени менаџерки од земјава и регионот  

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Најуспешните жени менаџерки од земјава и регионот ќе бидат наградени денеска на м...

Средба на раководството на СВР Скопје со претставниците на мисијата на ОБСЕ

Средба на раководството на СВР Скопје со претставниците на мисијата на ОБСЕ

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Раководството на СВР Скопје денска имаше работна средба со претставниците на мисиј...

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот...

17 мај 2024 Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Гордана...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

17 мај Денеска (17.05.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор...

Отворен првиот „Саем на средни училишта на Град Скопје “ на плоштад Македонија

Отворен првиот „Саем на средни училишта на Град Скопје “ на плоштад Македонија

17 мај 2024 Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска на Плоштад Македонија ја отвори...

Османи со бројни билатерални средби во Стразбур

Османи со бројни билатерални средби во Стразбур

17 мај 2024 Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи денеска, на...

УЈП ги потсетува граѓаните да ги проверат своите годишни даночни пријави за 2023

УЈП ги потсетува граѓаните да ги проверат своите годишни даночни пријави за 2023

17 мај 2024 Управата за јавни приходи ги потсетува граѓаните да направат увид во Годишните даночни при...

Средба на претседателката Гордана Сиљановска Давкова со Росана Дуџак, постојан координатор на ОН

Средба на претседателката Гордана Сиљановска Давкова со Росана Дуџак, постојан координатор на ОН

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими Росана Дуџак, постојан...

Маричиќ - Маида Горчевиќ: Соработката во регионот и Планот за раст за Западен Балкан е можност за забрзување на процесот на евроинтеграција

Маричиќ - Маида Горчевиќ: Соработката во регионот и Планот за раст за Западен Балкан е можност за за...

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Првиот заменик претседател на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ денеска се...

Тошковски во посета на оперативниот тим „Кафез“ и Регионалниот центар за гранични работи Север

Тошковски во посета на оперативниот тим „Кафез“ и Регионалниот центар за гранични работи Север

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска имаше работни средби со Опе...

МВР Билтен

МВР Билтен

16 мај 2024 На 15.05.2024 во 20.45 часот на место викано „Клучка Орман“, полициски службеници...

Image