• сабота, 09 декември 2023
Свети Климент Охридски Чудотворец

Свети Климент Охридски Чудотворец

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Христијанството го има големиот свети апостол Павле како камбана на...

Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви пер...

На денешен ден

На денешен ден

8 декември 2023 (МИА)   65 п.н.е.- Роден е Хорациј, најголем р...

Од верските календари

Од верските календари

Од верските календари    8 декември 2023 (МИА) &n...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Денеска е петок, 8 декември  2023 година, 342-иот ден во година...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 8 декември 2023 Скопје – Доделување...

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот превој „Ѓавато“

Забрана за тешки товарни возила на планинскиот превој „Ѓавато“

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - На магистралниот пат А-3, Битола-Ресен, на планинскиот превој „Ѓават...

Снег и магла во Крушево, Прилеп, Плетвар и Пресека

Снег и магла во Крушево, Прилеп, Плетвар и Пресека

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови,...

МИА Најави -МКД (ДПЛ)

МИА Најави -МКД (ДПЛ)

7 декември 2023 Базош – Претседателот на Собранието на Република Северна Ма...

Дел од општина Чаир без вода

Дел од општина Чаир без вода

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Без вода денеска од 10 часот се дел од корисниците лоцирани на улици...

Состојба на патишта

Состојба на патишта

Скопје, 7 декември 2023 ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВРЕМЕН РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: Започнувајќи од 11.12.2023...

Без електрична енергија делови од општините Шуто Оризари, Сарај, Илинден и Карпош

Без електрична енергија делови од општините Шуто Оризари, Сарај, Илинден и Карпош

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Без електрична енергија денеска ќе останат дел од к...

На денешен ден

На денешен ден

7 декември 2023 (МИА)   43.п.н.е.- Убиен бил римскиот оратор,...

Од верските календари

Од верските календари

Од верските календари  7 декември 2023 (МИА)  

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Денеска е четврток, 7 декември  2023 година, 341-иот ден во год...

Image

Остани поврзан