• сабота, 13 април 2024

Даниела Маркоска-Алексовска

Последно најавување: Friday, 12 April 2024, 08:31 am

Кацарска на средба со шефицата на мисијата за набљудување на изборите при ОБСЕ/ОДИХР, Џилијан Стирк

Кацарска на средба со шефицата на мисијата за набљудување на изборите при ОБСЕ/ОДИХР, Џилијан Стирк

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска остварила работна средба со Џи...

Без вода улица во Батинци

Без вода улица во Батинци

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Прекинато водоснабдување денеска од 14:00 часот ќе имаат корисниците на дел од у...

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднин

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднин

Скопје, 12 април 2024   Изборот пред граѓаните на овие претседателски избори е помеѓу надеж...

Ковачки: Целосна реконструкција на патиштата до Делчево и изградба на експресен пат од Кочани

Ковачки: Целосна реконструкција на патиштата до Делчево и изградба на експресен пат од Кочани

Скопје, 12 април 2024 И Делчево ја има таа несреќа да има градоначалник од Социјалдемократскиот сојуз....

МВР Битола

МВР Битола

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - На 11.04 2024 во 16.30 часот, полициски службеници од Полициското одделение Новаци ги лиш...

Директорот на ЦУК Ангелов го посети Цане Србиновски, жртва на напад од мечка на планината Мукос

Директорот на ЦУК Ангелов го посети Цане Србиновски, жртва на напад од мечка на планината Мукос

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов го посетил повре...

Изречени 252 санкции за брзо возење

Изречени 252 санкции за брзо возење

Скопје, 12 април 2024 (МИА) -  На територијата на државава во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно...

ЦУК: Изминатото деноноќие 20 пожари на отворено, три се уште активни

ЦУК: Изминатото деноноќие 20 пожари на отворено, три се уште активни

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Изминатото деноноќие на Единствениот број за итни случаи 112 во Центарот за упра...

МИА Радио флеш

МИА Радио флеш

12 април 2024  - На денешен ден пред 12 години кај Смилковското езеро беа убиени момчињата Филип...

Колева: ВМРО-ДПМНЕ во Струмица предводено од Александар Николовски започна со притисок

Колева: ВМРО-ДПМНЕ во Струмица предводено од Александар Николовски започна со притисок

Скопје, 11 април 2024 ВМРО-ДПМНЕ во Струмица предводено од Александар Николовски започна со притисок и...

Утре без вода улиците „Струшка“ и „Јуриј Гагарин“

Утре без вода улиците „Струшка“ и „Јуриј Гагарин“

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Поради дефект на улица „Струшка“ 4, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корис...

Стојаноска: Изборот е Силјановска Давкова, Македонија повторно да биде горда

Стојаноска: Изборот е Силјановска Давкова, Македонија повторно да биде горда

Скопје, 11 април 2024 Денес од Тетово сакам да поставам две прашања кои се однесуваат на се уште актуе...

Image