• недела, 19 мај 2024
Андоновски: Министерството за политички систем ќе се реконструира и биде за односи меѓу заедниците

Андоновски: Министерството за политички систем ќе се реконструира и биде за односи меѓу заедниците

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Министерството за политички систем ќе се реконструира и ќе биде само за...

Лидерите на „ВРЕДИ“ на средба со Албин Курти

Лидерите на „ВРЕДИ“ на средба со Албин Курти

Дебар, 19 мај 2024 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти вчера беше домаќин на лидерите на коалициј...

Првата официјална посета во странство на претседателката Сиљановска Давкова во Ватикан и Рим

Првата официјална посета во странство на претседателката Сиљановска Давкова во Ватикан и Рим

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова првата официјална посета во с...

Каселакис до Мицотакис: Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве Ви шанса да го поништите, но нема да го сторите тоа

Каселакис до Мицотакис: Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве Ви шанса да го поништите, но нема да го сторите тоа

Атина, 19 мај 2024 (МИА) – Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве Ви шанса да го по...

Приведен дилер во Битола за издржување затворска казна

Приведен дилер во Битола за издржување затворска казна

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) -  Полициски службеници од СВР Битола, ноќеска во 00:20 часот, на ул....

Милица Арнаудова - Стојановска: Мерките на Народната банка го поттикнуваат „зеленото“ кредитирање

Милица Арнаудова - Стојановска: Мерките на Народната банка го поттикнуваат „зеленото“ кредитирање

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) -  Препознавајќи го значењето на климатските ризици, Народната банка...

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Поројниот дожд во текот на изминатото деноноќие предизвикал поплавување...

Бештел: Со иновативни активности и содржини Францускиот институт подготвен за предизвиците на дигиталната ера

Бештел: Со иновативни активности и содржини Францускиот институт подготвен за предизвиците на дигиталната ера

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Францускиот институт е најстарата странска институција која што е присут...

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Аеродром, Ка...

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Охрид, 38 литри на метар...

Традиционалната манифестација „Денови на Кирил Пејчиновиќ“ се одржа во Тетово

Традиционалната манифестација „Денови на Кирил Пејчиновиќ“ се одржа во Тетово

Тетово, 19 мај 2023 (МИА) - Културно уметничкото друштво „Кирил Пејчиновиќ“ од тетовско Теарце вчера...

Прегласување на седум избирачки места за парламентарните избори на 22 мај, ДУИ смета дека се прави изборен инжинеринг

Прегласување на седум избирачки места за парламентарните избори на 22 мај, ДУИ смета дека се прави изборен инжинеринг

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна е...

Ултрамаратонката Радмила Јованова за МИА: Верувајте во своите соништа и борете се за нив

Ултрамаратонката Радмила Јованова за МИА: Верувајте во своите соништа и борете се за нив

Штип, 19 мај 2024 (МИА) - Пред повеќе од една година ја истрчав мојата прва трка над 100 километри....

Одбележување на Светскиот ден на семејниот лекар - 19 Мај

Одбележување на Светскиот ден на семејниот лекар - 19 Мај

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Под мотото „Здрава планета, здрави луѓ...

Стопанска Триоги триатлон во Скопје, посебен режим на сообраќајот

Стопанска Триоги триатлон во Скопје, посебен режим на сообраќајот

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Вкупно 300 учесници од шест земји се пријав...

Image

Остани поврзан