• четврток, 18 април 2024

Валери Спасевски, Делчево

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Одрони пред беровско Будинарци, отстрането паднатото дрво на патот кај Тработивиште

Одрони пред беровско Будинарци, отстрането паднатото дрво на патот кај Тработивиште

Берово, 17 април 2024 (МИА) - Поради одрони на патниот правец Берово-Виница,  надлежните од подружницата...

Паднато дрво го попречува сообраќајот на патот Делчево - Пехчево

Паднато дрво го попречува сообраќајот на патот Делчево - Пехчево

Делчево, 17 април 2024 (МИА) - Дождливото време проследено со ветар, попладнето предизвика проблеми на патните...

Одрони на патот Делчево - Македонска Каменица

Одрони на патот Делчево - Македонска Каменица

Делчево, 17 април 2024 (МИА) - Одрони утрово се регистрирани на патот Делчево - М...

Атанасовски: Силна динамика на градежни активности во Македонска Каменица

Атанасовски: Силна динамика на градежни активности во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 16 април 2024 (МИА) - Во Македонска Каменица заврши асфалтирањето на локален пат во пригр...

Пригодна свеченост по повод 100 години од раѓањето на Методи Митевски - Брицо, патрон на гимназијата во Делчево

Пригодна свеченост по повод 100 години од раѓањето на Методи Митевски - Брицо, патрон на гимназијата...

Делчево, 15 април 2024 (МИА) - Со пригодна свеченост, денеска делчевската гимназија го одбележа својот патроне...

Со втора победа над Струга 2009, кошаркарките на Патриот 2016 од Делчево обезбедија пласман во Првата лига

Со втора победа над Струга 2009, кошаркарките на Патриот 2016 од Делчево обезбедија пласман во Прват...

Делчево, 13 април 2024 (МИА) - Женската кошаркарска екипа на „Патриот 2016“ од Делчево обезбеди пласман во Прв...

Книгата „Пехчевска фудбалска хроника“ од авторот Никола Михаиловски промовирана во Пехчево

Книгата „Пехчевска фудбалска хроника“ од авторот Никола Михаиловски промовирана во Пехчево

Пехчево, 13 април 2024 (МИА) - Во Пехчево се одржа промоција на книгата „Пехчевска фудбалска хроника“ од автор...

Свечена академија по повод 100 години од раѓањето на Методија Митевски Брицо, патрон на делчевската гимназија

Свечена академија по повод 100 години од раѓањето на Методија Митевски Брицо, патрон на делчевската...

Делчевo, 12 април 2024 (МИА) - Со свечена академија во Делчево започнаа активностите за одбележување на 100 го...

Кандидатот за претседател Билјана Ванковска ја претставува програмата  во Македонска Каменица и Делчево

Кандидатот за претседател Билјана Ванковска ја претставува програмата во Македонска Каменица и Делч...

Македонска Каменица, 12 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од партијата Левица, Билјана Ванковска де...

Жителите на делчевско Габрово собираат потписи за довршување на реконструкцијата на регионалниот пат Делчево - Габрово

Жителите на делчевско Габрово собираат потписи за довршување на реконструкцијата на регионалниот пат...

Делчево, 12 април 2024 (МИА) - Жителите на делчевското село Габрово синоќа организираа средба на која собираа...

Николовски од Берово: Продолжуваме со поддршката на жените земјоделки

Николовски од Берово: Продолжуваме со поддршката на жените земјоделки

Берово, 11 април (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љ...

Локализиран пожарот во пехчевско Негрево

Локализиран пожарот во пехчевско Негрево

Пехчево, 10 април 2024 (МИА) - Пожарот што попладнево избувна во атарот на пехчевското село Негрево, е локализ...

Image