• недела, 04 јуни 2023
Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Вчерашната акција во која се запленети 161 килограм кокаин на пристаништ...

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) -Шест лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа што се...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - На 02.06.2023 во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, поли...

Запленетите 160 килограми кокаин биле скриени во контејнер со банани

Запленетите 160 килограми кокаин биле скриени во контејнер со банани

Атина, 3 јуни 2023 (МИА) – Во контејнер со банани што во Грција пристигнал од Латинска Америка биле...

Обвинителството со детали за несреќата на патот Штип-Миладиновци: Првичното тестирање кај возачот на шевролетот покажало присуство на алкохол

Обвинителството со детали за несреќата на патот Штип-Миладиновци: Првичното тестирање кај возачот на шевролетот покажало присуство на алкохол

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство денеска излезе со информација за вчерашнат...

Во Скопје изречени 137 санкции од кои 23 за возење без возачка дозвола

Во Скопје изречени 137 санкции од кои 23 за возење без возачка дозвола

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Во Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 137 мерки од обл...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Кај клучка Демир Капија денеска во 12:30 часот од страна на патролна служба од По...

На полигонот Пенуш уништени минско-експлозивни средства врз основа на судски наредби

На полигонот Пенуш уништени минско-експлозивни средства врз основа на судски наредби

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи – Оддел за сузбивање на организиран и...

Едно лице од повредените во сообраќајката на автопатот Штип - Миладиновци е пренесено во Скопје

Едно лице од повредените во сообраќајката на автопатот Штип - Миладиновци е пренесено во Скопје

Штип, 2 јуни 2023 (МИА) - Три женски лица на возраст од 15, 37 и 62 години загинаа во тешката сообра...

Приведен крадец, кај него пронајден и кокаин

Приведен крадец, кај него пронајден и кокаин

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи соопшти дека полициски службеници од...

Околу 160 килограми кокаин вреден 10 милиони евра запленија македонската и грчката полиција

Околу 160 килограми кокаин вреден 10 милиони евра запленија македонската и грчката полиција

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Околу 160 килограми висококвалитетен кокаин запленет е од страна на маке...

МВР: Приведен криумчар на мигранти кај Неготино

МВР: Приведен криумчар на мигранти кај Неготино

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска околу 13 часот к...

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Штип, 2 јуни 2023 (МИА) - Се зголемува бројот на жртви во тешката сообраќајна несреќа, која се случи...

„Фиат уно“ излета од патот кај Пирава, загина возачот

„Фиат уно“ излета од патот кај Пирава, загина возачот

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - На патен правец од с.Јосифово кон с.Пирава, Валандовско, патничко возило...

Загинаа девојче и жена на автопатот Штип - Миладиновци, сообраќајот пренасочен по стариот регионален пат

Загинаа девојче и жена на автопатот Штип - Миладиновци, сообраќајот пренасочен по стариот регионален пат

Штип, 2 јуни 2023 (МИА) - Две жртви во тешката сообраќајна несреќа на автопатот Штип - Свети Николе...

Image

Остани поврзан