• недела, 19 мај 2024

Фатиме Фазљији

Последно најавување: Sunday, 19 May 2024, 10:26 am

Премиера на претставата за млади „Адамс Фемили“ во Албанскиот театар за деца и млади

Премиера на претставата за млади „Адамс Фемили“ во Албанскиот театар за деца и млади

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Во НУ Албански театар за деца и млади во Скопје вечерва ќе се одржи премиера на пр...

Во Драмски театар премиера на претставата „Парови“ на авторката Ана Ристоска Трпеноска 

Во Драмски театар премиера на претставата „Парови“ на авторката Ана Ристоска Трпеноска 

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - На сцената „Ристо Стефановски“ во Драмски театар Скопје утревечер со почеток во 20...

Без вода неколку скопски улици

Без вода неколку скопски улици

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Без вода денеска од 14:45 часот се корисниците од улиците „Иван Хаџиниколов“, „Ром...

Бајрами од „Европски фронт“: Известена меѓународната заедница за обидот за изборен инженеринг 

Бајрами од „Европски фронт“: Известена меѓународната заедница за обидот за изборен инженеринг 

Скопје, 17 мај 2024 Европскиот фронт ја извести целата меѓународна заедница и сите локални и меѓународ...

Екстрадиран Бесим Красниќи од Косово во Северна Македонија

Екстрадиран Бесим Красниќи од Косово во Северна Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи информира дека денеска полициски службеници од...

„Аваја“ ги оцени како недемократски парламентарните избори

„Аваја“ ги оцени како недемократски парламентарните избори

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претставниците од политичката партија „Аваја“ на денешниот брифинг со нивинарите г...

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање во новата влада

Прва средба на работните групи помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди, продолжуваат разговорите за коалицирање в...

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Потребно е да се задржат програмските определби кои добија поддршка од граѓаните,...

Отворање на Меѓународниот поетски фестивал „Поетски синтези“ во Битола

Отворање на Меѓународниот поетски фестивал „Поетски синтези“ во Битола

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во Домот на културата во Битола вечерва свечено ќе биде отворен 13. Меѓународен по...

Без струја дел од скопските општини Илинден и Кисела Вода

Без струја дел од скопските општини Илинден и Кисела Вода

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без електрична ене...

Промовирана публикација „Со надеж за најдобро, подготвени за најлошо: Дали Република Северна Македонија е ранлива на економски притисок од Народна Република Кина?”

Промовирана публикација „Со надеж за најдобро, подготвени за најлошо: Дали Република Северна Македон...

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Кинеските проекти и инвестиции многу често колку што обезбедуваат поддршка и помош...

Наумовски:  Користењето на новата додавка на државното име  во документите е избрзано и предвреме

Наумовски: Користењето на новата додавка на државното име во документите е избрзано и предвреме

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Поранешниот вицепремиер за евроинтеграции и амбасадор...

АМСМ: Нормализиран товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце

АМСМ: Нормализиран товарниот сообраќај кон ГП Долно Блаце

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Oд Авто-мото сојузот на Македонија соопштуваат дека од 21:00 часот товарниот сообр...

Image