• сабота, 09 декември 2023
Белгија, Германија и Холандија поднесоа заедничка кандидатура за СП 2027 за фудбалерки

Белгија, Германија и Холандија поднесоа заедничка кандидатура за СП 2027 за фудбалерки

Ротердам, 8 декември 2023 (МИА) – Белгија, Германија и Холандија поднесоа заедничка кандидатура за о...

Суарез со признание на МВП во бразилското првенство се сели во Интер Мајами

Суарез со признание на МВП во бразилското првенство се сели во Интер Мајами

Рио де Женеиро, 8 декември 2023 (МИА) – Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез го освои признанието најкор...

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците за новата сезона во Лигата на нации

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците за новата сезона во Лигата на нации

Нион, 8 декември 2023 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) денеска со жрепка во Нион го од...

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

Копа Америка: Светскиот првак Аргентина во група со Чиле

Мајами, 8 декември 2023 (МИА) – Актуелниот светски првак Аргентина ќе игра во група со Чиле, Перу и...

У17: Македонските фудбалерки во група со Полска, Данска и Шкотска за пласман на ЕУРО 2024

У17: Македонските фудбалерки во група со Полска, Данска и Шкотска за пласман на ЕУРО 2024

Нион, 8 декември 2023 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 17 години претпладнево...

На 20 хрватски навивачи на Динамо Загреб ќе им се укине притворот во Атина и ќе бидат ослободени

На 20 хрватски навивачи на Динамо Загреб ќе им се укине притворот во Атина и ќе бидат ослободени

Атина, 8 декември 2023 (МИА) – По доставените барања за пуштање од притвор, 20 хрватски навивачи на...

Индијана и Лос Анџелес лејкерс во финале на НБА купот

Индијана и Лос Анџелес лејкерс во финале на НБА купот

Лас Вегас, 6 декември 2023 (МИА) – Кошаркарите на Индијана и Лос Анџелес лејкерс се пласираа во фина...

Јужнокорејските олимпијци ќе тренираат во воен камп

Јужнокорејските олимпијци ќе тренираат во воен камп

 Сеул, 7 декември 2023 (МИА) – Олимпискиот комитет на Јужна Кореја иницираше испраќање на стоти...

Пораз на РК Еурофарм Пелистер и од Загреб со една разлика

Пораз на РК Еурофарм Пелистер и од Загреб со една разлика

Битола, 7 декември 2023 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер неуспеја да го освојат првиот евро...

Обвинителите бараат четиригодишна суспензија за Погба

Обвинителите бараат четиригодишна суспензија за Погба

  Рим, 7 декември 2023 (МИА) – Италијанските спортски обвинители побар...

Салах, Хакими и Осимен во потесниот круг кандидати за африкански фудбалер на годината

Салах, Хакими и Осимен во потесниот круг кандидати за африкански фудбалер на годината

  Каиро, 7 декември 2023 (МИА) – Египќанецот Мохамед Салах, Мароканецот Ашраф Хакими и...

Американци купија 12.5 отсто акции во ПСЖ за четири милијарди евра

Американци купија 12.5 отсто акции во ПСЖ за четири милијарди евра

  Париз, 7 декември 2023 (МИА) – Американската приватна финансиска гру...

Приштина избрана за Европска престолнина на спортот за 2024 година

Приштина избрана за Европска престолнина на спортот за 2024 година

  Приштина, 7 декември 2023 (МИА) – Градоначалникот на Приштина, Прпарим Рама, од приго...

Македонската репрезентација ги дозна противниците во Купот на УЕФА региони

Македонската репрезентација ги дозна противниците во Купот на УЕФА региони

Нион, 7 декември 2023 (МИА) – Македонската аматерска фудбалска репрезентација денеска со жрепка во Н...

У19: Селекторот Јакимовски верува во историски пласман на Европско првенство

У19: Селекторот Јакимовски верува во историски пласман на Европско првенство

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години Тон...

Image

Остани поврзан