• сабота, 09 декември 2023
Млад тетовец донираше три кревети за семејството Николовски во кратовско Секулица

Млад тетовец донираше три кревети за семејството Николовски во кратовско Секулица

Тетово, 8 декември 2023 (МИА) - Далибор Ѓорѓевски со другарите од маалото Два бреста во Тетово реали...

Владика г. Партениј: Делото на Свети Климент е бесмртно

Владика г. Партениј: Делото на Свети Климент е бесмртно

Дебар, 8 декември 2023 (МИА) - Делото на Свети Климент е бесмртно и претставува таинство на Црквата...

Сообраќајот на експресниот пат Штип - Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Сообраќајот на експресниот пат Штип - Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) – Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е ек...

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување тригодишна затворска казна

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување тригодишна затворска казна

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска го лишиле о...

Состојбата со владеењето на правото во фокус на средбата меѓу претседателката на Уставен суд Кацарска со австрискиот амбасадор Памер

Состојбата со владеењето на правото во фокус на средбата меѓу претседателката на Уставен суд Кацарска со австрискиот амбасадор Памер

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Состојбата со владеењето на правото и политиката на имплементирање н...

Претреси во Кочани, пронајдена дрога, приведени тројца дилери

Претреси во Кочани, пронајдена дрога, приведени тројца дилери

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани на 6 декември  ги...

Спасовски: Свети Климент има значаен придонес во создавањето на македонскиот јазик, култура и идентитет

Спасовски: Свети Климент има значаен придонес во создавањето на македонскиот јазик, култура и идентитет

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати честит...

Маричиќ: Планот за раст го гледаме како финансиска, но и политичка инвестиција за побрзо вклучување на Северна Македонија во ЕУ

Маричиќ: Планот за раст го гледаме како финансиска, но и политичка инвестиција за побрзо вклучување на Северна Македонија во ЕУ

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан...

Честитка од Џафери по повод празникот Св. Климент Охридски

Честитка од Џафери по повод празникот Св. Климент Охридски

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Честитка по повод празникот Св. Климент...

Ковачевски:  Најдобар начин да се оддаде почит на делото на св. Климент Охридски е да се продолжи неговата мисија

Ковачевски:  Најдобар начин да се оддаде почит на делото на св. Климент Охридски е да се продолжи неговата мисија

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Најдобар начин да се оддаде почит на бе...

МВР објави дека е поднесена кривична пријава против возачот кој го возел Палевски до Турција

МВР објави дека е поднесена кривична пријава против возачот кој го возел Палевски до Турција

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) – Единицата за насилен криминал - Одделение за крвни и сексуални делик...

Русковска: Случајот со убиствата на Вања и Панче не смее да добие политичка конотација

Русковска: Случајот со убиствата на Вања и Панче не смее да добие политичка конотација

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би с...

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Прилеп покренало постапка против едно...

Рабије Мурати и Антонио Митриќески добитници на државната награда „Св. Климент Охридски“

Рабије Мурати и Антонио Митриќески добитници на државната награда „Св. Климент Охридски“

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Државната награда „Св. Климент Охридски“ за остварување во областа н...

Приведен разбојник во скопски Аеродром, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Приведен разбојник во скопски Аеродром, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) -  На подрачјето на Аеродром, во близина на основно училиште, син...

Image

Остани поврзан