• недела, 04 јуни 2023

Виолета Геров

Последно најавување: Sunday, 04 June 2023, 02:17 pm

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoплад...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 јуни 2023 Ниш - Оркестарот на Филхармонијата ќе гостува на седмиот Меѓународен фест...

Предавање на Марина Гржиниќ во МСУ

Предавање на Марина Гржиниќ во МСУ

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Современата теоретичарка, философка и уметница Марина Гржиниќ денеска во 13 часот...

Преполно на отворањето на Филозофскиот филмски фестивал, вечерва проекција на „Кралевите на светот“ и „Туки Буки“

Преполно на отворањето на Филозофскиот филмски фестивал, вечерва проекција на „Кралевите на светот“...

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Киното „Мирно лето“ во Кинотеката, вчеравечер беше претесно да ги собере гостите и...

Оркестарот на Филхармонија на 7. Меѓународен фестивал „Музички Едикт“ во Ниш

Оркестарот на Филхармонија на 7. Меѓународен фестивал „Музички Едикт“ во Ниш

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Оркестарот на Филхармонија денеска ќе гостува во Ниш во рамки на седмиот Меѓународ...

Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Вчерашната акција во која се запленети 161 килограм кокаин на пристаништето во Сол...

ДУИ: И по пет години Мицкоски не успева да излезе од сенката на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ падна под 320 000 гласа

ДУИ: И по пет години Мицкоски не успева да излезе од сенката на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ падна под 320 0...

Скопје, 3 јуни 2023  Соочен со драстичен пад на рејтингот и недоверба на повеќе од една третина о...

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) -Шест лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа што се случила в...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - На 02.06.2023 во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски служ...

Николова: Изборот пред секоја партија и пратеник е интеграција во ЕУ или изолација, нема друга опција

Николова: Изборот пред секоја партија и пратеник е интеграција во ЕУ или изолација, нема друга опциј...

Скопје, 3 јуни 2023 Пред државата и пред сите граѓани е исправена историска шанса да го продолжиме евр...

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес - Градско

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес - Градско

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) -  Делницата Велес - Градско на регионалниот пат 1102 денеска ќе биде целосно з...

Претпладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд

Претпладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) - Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од плад...

Image