• сабота, 23 септември 2023

Неда Димова-Прокиќ

Последно најавување: Saturday, 23 September 2023, 09:07 am

Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено

Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ-то и пликото што им било дадено

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање...

Изложба на Венко Цветков во Прилеп

Изложба на Венко Цветков во Прилеп

Прилеп, 23 септември 2023 (МИА) - Во ликовната галерија од Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп сино...

Герасимовски: Кампањата на „BeActive“ не потсетува дека физичката активност не треба да ја занемаруваме

Герасимовски: Кампањата на „BeActive“ не потсетува дека физичката активност не треба да ја занемарув...

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски беше дел од кампањата „...

Фатен крадец на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

Фатен крадец на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - На 22.09.2023 во 23.00 часот на ул.„Јане Сандански“ во Прилеп, полициски слу...

Османи до Македонците во Албанија: Пописот овозможува слободно да ја изразите вашата етничка, јазична и религиска припадност

Османи до Македонците во Албанија: Пописот овозможува слободно да ја изразите вашата етничка, јазичн...

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Шефот на дипломатијата Бујар Османи во видео обраќање до Македонците кои жив...

Со измените на Кривичниот законик Груевски не се враќа во Македонија, тврди Пендаровски

Со измените на Кривичниот законик Груевски не се враќа во Македонија, тврди Пендаровски

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски во интервју за „Гласот на Америка“, прашан з...

Османи-Фидан: Трговската размена со Турција надмина една милијарда долари

Османи-Фидан: Трговската размена со Турција надмина една милијарда долари

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со новиот минис...

Пендаровски во Њујорк ја одликуваше Организацијата на ОН со Орден на Република Северна Македонија

Пендаровски во Њујорк ја одликуваше Организацијата на ОН со Орден на Република Северна Македонија

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на Генералното собран...

Хрватин на средбата со Грковска: Судскиот совет го изгуби кредибилитетот, мора да се преземат итни мерки да се надмине оваа состојба

Хрватин на средбата со Грковска: Судскиот совет го изгуби кредибилитетот, мора да се преземат итни м...

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Судскиот совет како една од најважните институции која треба да гарантира не...

Герасимовски: Со „Маалски фестивал“ градиме традиција на различни културни вредности

Герасимовски: Со „Маалски фестивал“ градиме традиција на различни културни вредности

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски синоќа присуствуваше и...

Османи-Кравињо:  Преговарачкиот пакет се заснова на европски принципи, не треба да се пропушти шансата

Османи-Кравињо: Преговарачкиот пакет се заснова на европски принципи, не треба да се пропушти шанса...

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации...

Image