• четврток, 18 април 2024

Борис Куноски

Последно најавување: Thursday, 18 April 2024, 08:52 am

Џевахир Мол Скопје вечерва ги отвора вратите за посетители

Џевахир Мол Скопје вечерва ги отвора вратите за посетители

Скопје, 29 март 2024 (МИА) – Под мотото „Аеродром пулсира“ вечерва  со забава во живо ќе биде отворен трг...

МИА и Архивот дигитализираа над 12 илјади фотографии создадени во период од 1999-2000

МИА и Архивот дигитализираа над 12 илјади фотографии создадени во период од 1999-2000

Скопје, 28 март 2024 (МИА) - Медиумската информативна агенција (МИА) во соработка...

Судскиот совет ќе формира Комисија за утврдување на број на слободни судиски места за основните судови во државава

Судскиот совет ќе формира Комисија за утврдување на број на слободни судиски места за основните судо...

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - Судскиот совет на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 477. седни...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

12 февруари 2024 Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја одржи 143. седниц...

Брз струја утре две улици во општина Центар

Брз струја утре две улици во општина Центар

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Без струја утре од 8:30 до 16 часот ќе останат корисниците од улиците „Коста...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнеж...

МВР: Пасошите и возачките дозволи со Република Македонија престануваат да важат од 13 февруари 2024 година

МВР: Пасошите и возачките дозволи со Република Македонија престануваат да важат од 13 февруари 2024...

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Од 00:00 часот на 13 февруари 2024 година престануваат да важат патните испра...

Мицкоски и Костовски во Бутел на увид на проектот за речното корито на Серава

Мицкоски и Костовски во Бутел на увид на проектот за речното корито на Серава

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНР Христијан Мицскоски и градоначалникот на општина...

Во сообраќајка на  „Гологанов“ ноќеска повредени две лица

Во сообраќајка на „Гологанов“ ноќеска повредени две лица

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Возач од Скопје ноќеска со „опел вектра“ удрил во билборд на улицата „Гологан...

Малолетен пешак тешко повреден во Скопје

Малолетен пешак тешко повреден во Скопје

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Малолетен пешак ноќеска е тешко повреден кога во него удрило возило управуван...

Државните патишта наместа влажни и проодни, на Шапка врнежи од снег со среден интезитет

Државните патишта наместа влажни и проодни, на Шапка врнежи од снег со среден интезитет

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) -  Врнежи од снег со среден интензитет се бележат на Попова Шапка, но во м...

Image