• петок, 19 април 2024

Андреја Ристески

Последно најавување: Friday, 19 April 2024, 01:46 pm

„Еуромакс ресоурсис“: Последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар и злато „Иловица – Штука“

„Еуромакс ресоурсис“: Последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар и злато „Иловица –...

Скопје, 19 април 2024 (МИА) – Компанијата „Еуромакс ресоурсис“ предупредува на арбитража за рудникот за бакар...

Ќе се повтори постапката за конфискација на зградата на ССМ, Трендафилов очекува Врховен да одлучи до 1 Мај

Ќе се повтори постапката за конфискација на зградата на ССМ, Трендафилов очекува Врховен да одлучи д...

Скопје, 18 април 2024 (МИА) – Основниот граѓански суд Скопје донел решение за повторување на постапката за кон...

Започнува „Крај Вардарот Џез“  – годинашното издание во чест на Мирко Попов

Започнува „Крај Вардарот Џез“ – годинашното издание во чест на Мирко Попов

Скопје, 18 април 2024 (МИА) – Во пресрет на петтото издание на фестивалот „Крај В...

Потпишан Кодексот за фер и демократски парламентарни избори

Потпишан Кодексот за фер и демократски парламентарни избори

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Претставници на политичките партии и коалиции, денеска, во Кристалната сала на з...

Бајер: Очекувањата се дека идната влада ќе ги спроведе уставните измени до крајот на оваа година

Бајер: Очекувањата се дека идната влада ќе ги спроведе уставните измени до крајот на оваа година

Скопје, 16 април 2024 (МИА) – Со сигурност знам дека ВМРО-ДПМНЕ сака да го измени Уставот, но поради процедури...

Прес-конференција за претставата „Хеда Габлер“ во Драмски театар Скопје

Прес-конференција за претставата „Хеда Габлер“ во Драмски театар Скопје

Скопје, 17 април 2024 (МИА) – Во Драмскиот театар Скопје денеска ќе се одржи прес-конференција за премиерата н...

„Отворен ден на МИТ Универзитет“ наменет за средношколците од сите средни училишта

„Отворен ден на МИТ Универзитет“ наменет за средношколците од сите средни училишта

Скопје, 17 април 2024 (МИА) – Во просториите на МИТ Унинверзитетот ќе се одржи „О...

Потпишување на Кодексот за фер и демократски избори за Изборите за пратеници

Потпишување на Кодексот за фер и демократски избори за Изборите за пратеници

Скопје, 17 април 2024 (МИА) – Претставници на подносителите на листи за кандидати...

Дебата „Патот пред нас“: Коридорот 8 клучен инфраструктурен проект за Северна Македонија, Албанија и Бугарија

Дебата „Патот пред нас“: Коридорот 8 клучен инфраструктурен проект за Северна Македонија, Албанија и...

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – Во организација на Здружението ЕСТИМА, Институтот за соработка и развој од Албан...

Гир: Очекуваме спроведување на уставните измени за продолжување на патот на земјата кон ЕУ

Гир: Очекуваме спроведување на уставните измени за продолжување на патот на земјата кон ЕУ

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – Евроамбасадорот Дејвид Гир не ја коментира изјавата на претседателскиот кандидат...

Таравари на средби со граѓани во Старата скопска чаршија: Промените се видливи и веќе не се работи за тоа кој ќе биде идна влада

Таравари на средби со граѓани во Старата скопска чаршија: Промените се видливи и веќе не се работи з...

Скопје, 12 април 2024 (МИА) – Претседателскиот кандидат од Коалицијата „Вреди“, Арбен Таравари, како дел од пр...

Image