• вторник, 05 март 2024

Валентин Јанковски

Последно најавување: Thursday, 29 February 2024, 08:59 am

За 35 отсто се намалува цената за потрошена топлинска енергија за деловните корисници во град Скопје

За 35 отсто се намалува цената за потрошена топлинска енергија за деловните корисници во град Скопје

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) – Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со...

Бислимоски: Немаме информации до каде е постапката за избор на нов Универзален снабдувач со електрична енергија

Бислимоски: Немаме информации до каде е постапката за избор на нов Универзален снабдувач со електрич...

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) – Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со...

Цената на парно греење за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 проценти

Цената на парно греење за деловните корисници во Скопје се намалува за 35 проценти

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика ја намали цената за парното греење за 35...

Во Скопје дводневен состанок на Управната група на БАМИН

Во Скопје дводневен состанок на Управната група на БАМИН

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) – Стратешкиот развој на Балканската мрежа на агенции за управување со одземен и...

АД ЕСМ дел од самитот за инвестиции за Западен Балкан организиран од ЕБОР

АД ЕСМ дел од самитот за инвестиции за Западен Балкан организиран од ЕБОР

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Стефанов и директорот за развој и инвес...

Бектеши: Нема да се продолжува мерката за гарантирани цени, ќе го чекаме носењето на законот за забрана на нефер трговски практики 

Бектеши: Нема да се продолжува мерката за гарантирани цени, ќе го чекаме носењето на законот за забр...

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) – Министерството за економија нема да ја продолжи мерката за гарантирани цени к...

Бојмацалиев: Нема хаос и опструкции во управните служби, МВР точно организирало и предвидело се

Бојмацалиев: Нема хаос и опструкции во управните служби, МВР точно организирало и предвидело се

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Не е вистина дека некој нешто сменил, се работи за уште една лажна вест. Ако...

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце 

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце 

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) – Едно лице вечерва е убиено со огнено оружје крај локалниот пат од Долно кон Г...

МЗШВ: Реализирана исплатата на директните плаќања за амортизирани несилки и приплодни грла маторици 

МЗШВ: Реализирана исплатата на директните плаќања за амортизирани несилки и приплодни грла маторици 

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, денес...

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) – Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а по...

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Тошковски, Буши и Бојмацалиев се сретнаа со австрискиот амбасадор Памер

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Н...

Клонот на детската градинка „11 Октомври“ во населбата Бутел 1 во завршна фаза на градба, се очекува од септември да згрижува нови 120 дечиња

Клонот на детската градинка „11 Октомври“ во населбата Бутел 1 во завршна фаза на градба, се очекува...

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) – Нови 120 дечиња од почетокот на наредната учебна година во септември ќе бидат...

Image