• недела, 04 јуни 2023

Билјана Анастасова-Костиќ

Последно најавување: Sunday, 04 June 2023, 08:55 am

Спасовски: Управувањето со миграциите не значи управување со бројки, туку работа со луѓе

Спасовски: Управувањето со миграциите не значи управување со бројки, туку работа со луѓе

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук говорејќи за...

Четиринаесет возачи од Тетово и Гостивар санкционирани поради присуство на алкохол

Четиринаесет возачи од Тетово и Гостивар санкционирани поради присуство на алкохол

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Четиринаесет возачи од Тетово и Гостивар кои возеле под дејство на алкохол се санк...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје вчера во 01:40 часот по полноќ, пол...

Кузеска: Оваа недела ќе стане јасно дали Мицковски е за реализација на националните и стратешките цели на земјата

Кузеска: Оваа недела ќе стане јасно дали Мицковски е за реализација на националните и стратешките це...

Скопје, 4 јуни 2023 Како народ и како држава имаме историска шанса да го продолжиме европскиот пат.

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Парада на гордоста на 24 јуни во Скопје

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Под мотото „Горди и гласни“ годинава Парадата на гордоста ќе се одржи на 24 јуни,...

Издадени лиценци на 486 централи за производство на електрична енергија од обновливи извори

Издадени лиценци на 486 централи за производство на електрична енергија од обновливи извори

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Од јануари лани до крајот на мај годинава издадени се лиценци на 486 централи за п...

Пендаровски: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Пендаровски: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“...

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Од 9 часот без вода се жителите од населбата Долно Лисиче поради дефект на приклуч...

Во Скопје изречени 50 санкции за брзо возење

Во Скопје изречени 50 санкции за брзо возење

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје изречени се 50 санкции за...

Сообраќајот кај Љубаниште сеуште се одвива наизменично

Сообраќајот кај Љубаниште сеуште се одвива наизменично

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум кај селото Љубаниште се уште се о...

Состојба на патишта

Состојба на патишта

Скопје, 4 јуни 2023 ПРИВРЕМЕН ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 30.5.2023 до 03.6.2023 на регионалниот пат 1102,...

Претседавачот на ОБСЕ објави план во девет чекори за деескалација на тензиите на северот на Косово

Претседавачот на ОБСЕ објави план во девет чекори за деескалација на тензиите на северот на Косово

Скопје, 4 јуни 2023 (МИА) - Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за дее...

Image