• сабота, 30 септември 2023

Александар Атанасов

Последно најавување: Friday, 29 September 2023, 09:14 am

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

29 септември 2023 Скопје - Собранието на Северна Македонија ќе ја одржи 126. седница....

Лога најави дека повторно ќе го донесе Упатството за водење на матични книги

Лога најави дека повторно ќе го донесе Упатството за водење на матични книги

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) – Министерот за правда Кренар Лога најави дека по дополнителни консултации пов...

Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието, промените се направени со глас на одредени пратеници, вели Лога

Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието, промените се направени со глас на од...

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) – Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието на РСМ. Значи...

Изјава на министерот за правда Кренар Лога (во живо)

Изјава на министерот за правда Кренар Лога (во живо)

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) – Изјава за медиуми на министерот за правда Кренар Лога по брифингот за медиум...

Прес-конференцијата и прослава за титулата Скопје - Европска престолнина на културата за 2028 година (во живо)

Прес-конференцијата и прослава за титулата Скопје - Европска престолнина на културата за 2028 година...

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) - Прес-конференцијата и прослава за престижната титула Европска престолнина на...

Седница на Судски совет (во живо)

Седница на Судски совет (во живо)

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) - Судскиот совет на Република Северна Македонија ќе ја одржи 456. седница....

ЦУК: Во последното деноноќие 24 пожари до утрово - активни само два

ЦУК: Во последното деноноќие 24 пожари до утрово - активни само два

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден, според извештаите во Секторот за операции и коор...

МВР: Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недоз...

Европска конвенција на шефови на полиции: Република Северна Македонија успешно се справува со криумчарите на мигранти

Европска конвенција на шефови на полиции: Република Северна Македонија успешно се справува со криумч...

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Делегацијата од Министерството за внатрешни работи на Република Северна Маке...

Министерот Лога ја поздравува одлуката на Уставниот суд и очекува судот да постапува ажурно и за останатите прописи

Министерот Лога ја поздравува одлуката на Уставниот суд и очекува судот да постапува ажурно и за ост...

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Министерот за правда Кренар Лога ја поздрави одлуката на Уставниот суд со ко...

Душица Димитриеска избрана за нов претседател на Советот на јавни обвинители

Душица Димитриеска избрана за нов претседател на Советот на јавни обвинители

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Советот на јавни обвинители на денешната 85. седница за нов претседател ја и...

Image