• понеделник, 04 март 2024

Весна Јаневска

Последно најавување: Friday, 01 March 2024, 03:23 pm

Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Попладне и во вечерните ч...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Денеска е понеделники, 4 март 2024 година, 64-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Денеска е недела, 3 март 2024 година, 63-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 303...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Денеска е сабота, 2 март 2024 година, 62-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат 304...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

2 март 2024  Крива Паланка - Изјава  на министерот за земјоделство, шумарст...

Од верските календари

Од верските календари

3 март 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Денеска е Светите апостоли Архип, Филимон и Апфија  Ар...

Од верските календари

Од верските календари

4 март 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 февруари.

Од верските календари

Од верските календари

2 март 2024 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 февруари.

На денешен ден

На денешен ден

4 март 2024 (МИА)   1193.- Умрел арапскиот државник и војсководец Саладин, султан на Египет и Сирија, осно...

На денешен ден

На денешен ден

3 март 2024 (МИА)   1359.- Силна турска војска, под водство на Мурат, од Галиполе го почна освојувањето на...

На денешен ден

На денешен ден

2 март 2024 (МИА)   1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан Флорисзон, кој како папа Адријан Шести во...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во јужните делови (над 25 л/м2). Ќе ду...

Image