• четврток, 18 април 2024

Мирјана Чакарова

Последно најавување: Thursday, 18 April 2024, 05:09 pm

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас и Осломеј

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас и Осломеј

Кичево, 18 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во работна посета на...

Митрески: На овие избори одлучуваме дали ќе продолжиме кон ЕУ или кон изолација и заробена држава

Митрески: На овие избори одлучуваме дали ќе продолжиме кон ЕУ или кон изолација и заробена држава

Скопје, 18 април 2024 „На овие избори одлучуваме дали Македонија ќе продолжи по реформскиот пат, патот...

Димитриевски ги повика противкандидатите на ТВ дуел, смета дека медиумската кампања не е еднаква за сите

Димитриевски ги повика противкандидатите на ТВ дуел, смета дека медиумската кампања не е еднаква за...

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Движењето ЗНАМ - За наша Македонија, Максим Димитри...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Ц.(29) од Косово, В.А.(25...

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак 

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак 

Скопје, 15 април 2024 За жал и лошите вести брзо се шират. Огромна благодарност за поддршката до наша...

Нетпросечно топлото време неповолно за земјоделските култури

Нетпросечно топлото време неповолно за земјоделските култури

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Високите температури со натпросечни вредности што ја зафатија земјава, не се пов...

Џафери - Османи: Поддршка од Северна Македонија за евроатлантските аспирации на Косово 

Џафери - Османи: Поддршка од Северна Македонија за евроатлантските аспирации на Косово 

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери денеска, во рамки на учеството на конференцијата...

Дмитрасевич: Никогаш нема да ја заборавиме македонската поддршка, го продолжуваме патот кон ЕУ

Дмитрасевич: Никогаш нема да ја заборавиме македонската поддршка, го продолжуваме патот кон ЕУ

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Украинска делегација предводена од заменик-министерот за земјоделска политика и...

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека вечерва од 21 часот без вода с...

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Под мотото „Првиот чекор кон твојата кариера“, Бордот на европски студенти по те...

Сончево и топло, до 32 степена

Сончево и топло, до 32 степена

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачно...

Image