• недела, 19 мај 2024

Слободан Иванов

Последно најавување: Friday, 17 May 2024, 08:14 am

Дел од најагресивните раси кучиња

Дел од најагресивните раси кучиња

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Некои раси кучиња се посклони кон агресивно однесување од останатите, па поради то...

Совети околу тироидната жлезда

Совети околу тироидната жлезда

Лондон, 17 мај 2024 (МИА) - Тироидната жлезда е одговорна за лачењето хормони коишто регулираат многу од витал...

Истражувања: Некои особини и одлики се наследуваат главно од мајката

Истражувања: Некои особини и одлики се наследуваат главно од мајката

Лос Анџелес, 17 мај 2024 (МИА) - Повеќето човечки особини се полигенски, што значи дека тие се одредени со ком...

Дејвид Коперфилд обвинет за сексуална злоупотреба од повеќе жени

Дејвид Коперфилд обвинет за сексуална злоупотреба од повеќе жени

Лос Анџелес, 17 мај 2024 (МИА) - Повеќе жени го обвинија американскиот илузионист Дејвид Коперфилд за сексуалн...

„Чет-ГПТ 4о“  со најбрз превод досега

„Чет-ГПТ 4о“ со најбрз превод досега

Лос Анџелес, 16 мај 2024 (МИА) - Новата верзија „Чет-ГПТ 4о“ е достапна за јавноста од пред неколку дена, па м...

Адам Сендлер во „Хепи Гилмор 2“

Адам Сендлер во „Хепи Гилмор 2“

Лос Анџелес, 16 мај 2024 (МИА) - Пo скоро 30 години, Адам Сендлер се враќа како голферот „Хепи Гилмор“. Имено,...

Новости на „Гугл“ за „Андроид“

Новости на „Гугл“ за „Андроид“

Лос Анџелес, 16 мај 2024 (МИА) - Кражбата на мобилни телефони e голем проблем, пa затоа „Гугл“ најави нови фун...

Бејби Лазања ја одби владината парична награда од 50.000 евра

Бејби Лазања ја одби владината парична награда од 50.000 евра

Загреб, 16 мај 2024 (МИА) - Годинешниот претставник на Хрватска на „Евровизија“ - Марко Пуришиќ, чие уметничко...

Построги казни за пиење алкохол на јавно место на Мајорка и Ибица

Построги казни за пиење алкохол на јавно место на Мајорка и Ибица

Палма де Мајорка, 16 мај 2024 (МИА) - Туристите во делови на островите Мајорка и Ибица ќе се соочат со високи...

Обединетите Нации го одбележаа Денот на семејството

Обединетите Нации го одбележаа Денот на семејството

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Обединетите Нации, на 15 мај секоја година, од 1994. досега, го слават Меѓународни...

„Полските Малдиви“ и езерата со тиркизна вода

„Полските Малдиви“ и езерата со тиркизна вода

Лос Анџелес, 15 мај 2024 (МИА) - Љубителите на туризмот кои ја посетиле Полска сѐ почесто ги препорачуваат „По...

Морската сол делотворна против мрсна коса

Морската сол делотворна против мрсна коса

Лос Анџелес, 15 мај 2024 (МИА) - Проблемот со мрсна коса е предизвикан од акумулацијата на тн. Себум - природн...

Image