• понеделник, 22 јули 2024

Ристо Тасев, Струмица

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Нормализирано влегувањето во Грција преку Евзони и Дојрани откако утринава кратко паднал системот на грчка страна

Нормализирано влегувањето во Грција преку Евзони и Дојрани откако утринава кратко паднал системот на...

Гевгелија, 21 јули 2024 (МИА) - На граничниот премин Богородица без проблеми и совообичаена динамика за ов...

Струмичанец осомничен за обљуба врз малолетник со пречки во развојот

Струмичанец осомничен за обљуба врз малолетник со пречки во развојот

Струмица, 19 јули 2024 (МИА) - Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолет...

Дождот не го изгасна пожарот на планината Огражден, гори на неколку места

Дождот не го изгасна пожарот на планината Огражден, гори на неколку места

Струмица, 10 јули 2024 (МИА) - Пожарот на планината Огражден, над селото Бадилен, на територијата на Општина Н...

Извлечено телото на давеникот од Дојранско Езеро

Извлечено телото на давеникот од Дојранско Езеро

Струмица, 19 јули 2024 (МИА) - Денеска во раните утрински часови тим од тројцапожарникари од ТППЕ Струмица...

Изгаснат пожар меѓу струмичките села Водоча и Вељуса, огнот зафатил и неколку викендички

Изгаснат пожар меѓу струмичките села Водоча и Вељуса, огнот зафатил и неколку викендички

Струмица, 18 јули 2024 (МИА) - Голем пожар избувнал денеска во Струмичко меѓу селата Водоча и Вељуса, кој пора...

Маж се удави во Дојранското Езеро

Маж се удави во Дојранското Езеро

Струмица, 18 јули 2024 (МИА) - Претпладнево во 10:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Дојранско Ез...

Најавено новото издание на „Струмица опен фестивал“, почнува на 22 јули

Најавено новото издание на „Струмица опен фестивал“, почнува на 22 јули

Струмица, 18 јули 2024 (МИА) - Годинашното 13-то издание на „Струмица опен фестивал“ почнува на 22 овој месец...

Заробените од огнот на планината Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Заробените од огнот на планината Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Струмица, 17 јули 2024 (МИА) - Градоначалникот на Ново Село, пожарникари и цивили кои беа заробени од пожарот...

Градоначалникот на Ново Село, пожарникари и цивили се заробени од пожарот на планината Огражден

Градоначалникот на Ново Село, пожарникари и цивили се заробени од пожарот на планината Огражден

Струмица, 17 јули 2024 (МИА) - Во драматично обраќање преку фејсбук градоначалникот на Ново Село, Ѓорѓе Божино...

Се прошири пожарот на Огражден, со гасне со два хеликоптери

Се прошири пожарот на Огражден, со гасне со два хеликоптери

Струмица, 17 јули 2024 (МИА) - Пожарот на планината Огражден, над селото Бадилен, на територијата на Општина Н...

Одбојкарите на Струмица за противник во ЛШ го добија Олимпиjакос Пиреус

Одбојкарите на Струмица за противник во ЛШ го добија Олимпиjакос Пиреус

Струмица, 17 јули 2024 (МИА) - Македонскиот одбојкарски шампион, екипата на Струмица, за противник во квалифик...

Image