• четврток, 20 јуни 2024

Спорт Миа

Последно најавување: Thursday, 20 June 2024, 05:37 pm

Рамос би можел да стане соиграч на Роналдо во Саудиска Арабија

Рамос би можел да стане соиграч на Роналдо во Саудиска Арабија

Ријад, 19 јуни 2024 (МИА) - Серхио Рамос и Кристијано Роналдо би можеле повторно да играат за истиот клуб, пре...

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија направи пресврт и забележа крајно драматична поб...

Роналдо веќе постави два рекорда на ЕП 2024

Роналдо веќе постави два рекорда на ЕП 2024

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо веќе ги собори своите први два реко...

ЕП 2024: Турција ја победи Грузија во возбудлив натпревар

ЕП 2024: Турција ја победи Грузија во возбудлив натпревар

Дортмунд, 18 јуни 2024 (МИА) - Турција ја совлада Грузија со 3:1 во првиот натпревар од групата „Ф“ на Европск...

Целосната ждрепка за стартот на обновената Лига на шампиони

Целосната ждрепка за стартот на обновената Лига на шампиони

Нион, 18 јуни 2024 (МИА) - Ждрепката за првото квалификациско коло од новото издание на Лигата на шампионите н...

Тадиќ упати јавно извинување до Стојковиќ: „Помирување“ на капитенот и тренерот на тимскиот собир

Тадиќ упати јавно извинување до Стојковиќ: „Помирување“ на капитенот и тренерот на тимскиот собир

Аугсбург, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку дена по загубениот меч со Англија и изјавата за незадоволство на Душан...

Роналдо со специјално обраќање до фановите пред дуелот со Чешка

Роналдо со специјално обраќање до фановите пред дуелот со Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку часа пред првиот натпревар на Португалија на Европското првенство во Гер...

Конференциска лига: Тиквеш против исландски Бреидаблик, Шкендија против ерменска Ноах 

Конференциска лига: Тиквеш против исландски Бреидаблик, Шкендија против ерменска Ноах 

Нион, 18 јуни 2024 (МИА) - Македонските претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Тетекс, ги до...

Младеновски: Сè уште се натпреварувам за да им дадам поддршка на младите и надежни македонски кајакари

Младеновски: Сè уште се натпреварувам за да им дадам поддршка на младите и надежни македонски кајака...

Велес,18 јуни 2024 (МИА) – Седумдесет и четиригодишниот Илија Младеновски кајакар-ветеран од КК „Илинден 90“ о...

Автогол и донесе на Франција победа над Австрија 

Автогол и донесе на Франција победа над Австрија 

Дизелдорф, 17 јуни 2024 (МИА) - Еден од фаворитите на ЕП – Франција, со тежок минимален успех од 1:0 го започн...

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Франкфурт, 17 јуни 2024 (МИА) - Словачка го приреди големото изненадување во групата „Е“ и успеа со минимални...

Струга, Тиквеш и Шкендија ги дознаа потенцијалните ривали во европските натпреварувања

Струга, Тиквеш и Шкендија ги дознаа потенцијалните ривали во европските натпреварувања

Нион, 17 јуни 2024 (МИА) - Струга Трим Љум, Шкендија и Тиквеш ќе ги добијат ривалите во квалификациите за Лига...

Image