• петок, 19 април 2024
АА - крило на Зијадин Села: Дали албанската опозиција се уште мисли дека ВМРО и Мицкоски се реформирани?

АА - крило на Зијадин Села: Дали албанската опозиција се уште мисли дека ВМРО и Мицкоски се реформирани?

Скопје, 19 април 2024 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ги потврди сит...

Андоновска: ГРОМ ќе се залага за изградба на пет домови за стари лица ширум државата и 10 геријатриски центри

Андоновска: ГРОМ ќе се залага за изградба на пет домови за стари лица ширум државата и 10 геријатриски центри

Скопје, 19 април 2024  Денеска сме во посета на Старскиот...

Во општините Дебар и Центар Жупа повеќе гласачи од жители

Во општините Дебар и Центар Жупа повеќе гласачи од жители

Дебар, 19 април 2024 (МИА) - Во општините Дебар и Центар Жупа, во единствениот избирачки список запи...

Реакција на претседателот на ИНТЕГРА поради тоа што им бил забранет пристап на пазарот во Велес

Реакција на претседателот на ИНТЕГРА поради тоа што им бил забранет пристап на пазарот во Велес

Скопје, 19 април 2024  Претседателот на ИНТЕГРА, Љупчо Ристовски и Коалицијата „Храбро...

Николовски: Пензискиот фонд повторно е стабилен, а пензиите растат – Во новиот мандат даваме збор за просечна пензија од 30.000 денари

Николовски: Пензискиот фонд повторно е стабилен, а пензиите растат – Во новиот мандат даваме збор за просечна пензија од 30.000 денари

Скопје, 19 април 2024  Преку одговорни политики и посветена работа, пензискиот фонд ден...

Стојаноска: Успесите во спортот, секоја нација ја прават горда и не прават поделби

Стојаноска: Успесите во спортот, секоја нација ја прават горда и не прават поделби

Гостивар, 19 април 2024 (МИА) - Носителката на листа во шестата изборна единица од коалицијата „Твоја Македонија ВМРО...

Битиќи: Просечната пензија ќе ја зголемиме на 30.000 денари

Битиќи: Просечната пензија ќе ја зголемиме на 30.000 денари

19 април 2024  „Просечната пензија ќе биде 30.000 денари, што е зголемување од скоро 9....

Лукаревска од Штип: Се обврзуваме на минимална пензија од 20.000 и просечна пензија од 30.000 денари

Лукаревска од Штип: Се обврзуваме на минимална пензија од 20.000 и просечна пензија од 30.000 денари

Штип, 19 април 2024 (МИА) – Го прифатив предизвикот да бидам носител на листата во Изборната единица...

Митрески: Повисоки пензии, енергетски пакети и зимски регрес, пензионерите заслужуваат подобар стандард

Митрески: Повисоки пензии, енергетски пакети и зимски регрес, пензионерите заслужуваат подобар стандард

 Скопје, 19 април 2024 „СДСМ се грижи за сите граѓани, особено за пензионерите. Преку к...

„Европскиот фронт“ ја претстави програмата за парламентарните избори насловена „Европа 2030“

„Европскиот фронт“ ја претстави програмата за парламентарните избори насловена „Европа 2030“

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - „Европскиот фронт“ предводена од ДУИ денеска во Скопје ја претстави св...

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Скопје, 19 април 2024  „Секогаш е пријатен муабетот со пензионерите, затоа што тие се м...

Бесими за иницијативата на Мицкоски за национално единство: Да нудиме позитивна клима во политичката дебата и да овозможиме соживот 

Бесими за иницијативата на Мицкоски за национално единство: Да нудиме позитивна клима во политичката дебата и да овозможиме соживот 

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Ние, политичките партии да нудиме позитивна клима во дискусиите во пол...

Мисајловски: Во фокусот на програмата на ВМРО-ДПМНЕ е економијата и животниот стандард

Мисајловски: Во фокусот на програмата на ВМРО-ДПМНЕ е економијата и животниот стандард

Скопје, 19 април 2024 Денеска сум повторно во Ѓорче Петров заедно со пратеникот Бојан Стојан...

Коалиција „Вреди“ : ДУИ преку началникот на СВР Тетово врши насилство и притисок во 6. изборна единица

Коалиција „Вреди“ : ДУИ преку началникот на СВР Тетово врши насилство и притисок во 6. изборна единица

Тетово, 19 април 2024 (МИА) - Седат Сулејмани од изборниот штаб на коалицијата „Вреди“ денеска ја об...

Петрова: Со две пресуди на Вишиот управен суд оспорени преку 3.000 акти за вработување во јавниот сектор, донесени без врзан потпис

Петрова: Со две пресуди на Вишиот управен суд оспорени преку 3.000 акти за вработување во јавниот сектор, донесени без врзан потпис

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Вишиот управен суд донесе две пресуди со кои се оспорени преку 3.000 а...

Image

Остани поврзан