• понеделник, 22 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 јуни 2024 Берлин - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ќе учеству...

Блинкен се сретна со Нетанјаху

Блинкен се сретна со Нетанјаху

Ерусалим, 10 јуни 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Антони Блинкен денеска во Ерусалим се...

Лога: ЕУ и САД нема да се согласат со распуштање на Судски совет и Совет на јавни обвинители

Лога: ЕУ и САД нема да се согласат со распуштање на Судски совет и Совет на јавни обвинители

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Министерот за правда од техничката Влада, Кренар Лога, смета дека ЕУ и...

Украинска армија: Руски воен брод гори во Баренцовото Море

Украинска армија: Руски воен брод гори во Баренцовото Море

Киев, 10 јуни 2024 (МИА) – Рускиот воен брод „Адмирал Левченко“ гори во Баренцовото Море откако му с...

Делови од централниот јужниот дел на Порторико цела недела се без струја

Делови од централниот јужниот дел на Порторико цела недела се без струја

Коамо, 10 јуни 2024 (МИА) – Градови во централниот и јужниот дел на Порторико се погодени од продолж...

МАЕИ И ДПМ договориле заеднички активности во интерес на Македонците во Албанија и во Србија

МАЕИ И ДПМ договориле заеднички активности во интерес на Македонците во Албанија и во Србија

Дебар, 10 јуни 2024 (МИА) - Единствената македонска партија во Албанија,  Македонска алијанса з...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 Јуни 2024 Берлин – Почнува дводневна меѓународна конференција за обнова...

Петровска: ДПМНЕ во Собранието имаше завет на молчење затоа што на Ахмети му се брзаше

Петровска: ДПМНЕ во Собранието имаше завет на молчење затоа што на Ахмети му се брзаше

10 јуни 2024 Пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска, во емисијата „Само вистина“ на Канал...

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бирмингем, 10 јуни 2024 (МИА) – Премиерлигашот Астон Вила ќе се раздели ова лето со 26-годишниот...

Иран: САД не сакаат прекин на огнот во Газа

Иран: САД не сакаат прекин на огнот во Газа

Техеран, 10 јуни 2024 (МИА) – Иранските власти денеска ја обвинија администрацијата на Соединетите А...

Суданска паравојска нападна болница во Дарфур

Суданска паравојска нападна болница во Дарфур

Каиро, 10 јуни 2024 (МИА) – Паравоените сили за брза поддршка (РСФ) нападнаа болница во западниот су...

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирањето на вистинските енергетски политики

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирањето на вистинските енергетски политики

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Десетгодишнината од Берлинскиот процес треба да ни даде поттик да вложи...

САД бараат помош од Јапонија за брзо надополнување на ракетните залихи

САД бараат помош од Јапонија за брзо надополнување на ракетните залихи

Токио, 10 јуни 2024 (МИА) - Соединетите Американски Држави денеска побараа помош од Јапонија за брзо...

ЕВРО2024: Италија ја брани титулата, Шпанците и Германците рекордери

ЕВРО2024: Италија ја брани титулата, Шпанците и Германците рекордери

Берлин, 10 јуни 2024 (МИА) – Титулата европски фудбалски првак досега ја освоиле десет репрезент...

Невреме во Неготино, нема поголеми штети

Невреме во Неготино, нема поголеми штети

Неготино, 10 јуни 2024 (МИА) - Невреме ја зафати попладнево општина Неготино, со дожд и силен ветер....

Image

Остани поврзан