• вторник, 05 март 2024

Емил Гашевски

Последно најавување: Sunday, 03 March 2024, 10:22 pm

Ватутин: Враќањето на руските клубови во Евролигата е научна фантастика

Ватутин: Враќањето на руските клубови во Евролигата е научна фантастика

  Москва, 2 март 2024 (МИА) – Претседателот на кошаркарскиот клуб ЦСКА, Андреј Ватутин, оцени ден...

Македонските ракометарки поразени на гостувањето во Шпанија

Македонските ракометарки поразени на гостувањето во Шпанија

  Ланзароте, 3 март 2024 (МИА) – Македонската женска ракометна репрезентација загуби вечерва на г...

Сити го совлада Јунајтед во „дербито на Манчестер“

Сити го совлада Јунајтед во „дербито на Манчестер“

  Манчестер, 3 март 2024 (МИА) – Манчестер сити со пресврт го совлада Манчестер јунајтед 3-1 (0-1...

Баер десет бодови пред Баерн

Баер десет бодови пред Баерн

  Келн, 3 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Баер Леверкузен ја искористија можноста и со денешниот...

Баскет Кам 2011 го освои трофејот во женскиот кошаркарски Куп

Баскет Кам 2011 го освои трофејот во женскиот кошаркарски Куп

  Скопје, 3 март 2024 (МИА) – Кошаркарките на Баскет Кам 2011 го освоија трофејот во македонскиот...

ПМФЛ: Шкендија го совлада Вардар, по бод за Шкупи и Струга

ПМФЛ: Шкендија го совлада Вардар, по бод за Шкупи и Струга

  Скопје, 3 март 2024 (МИА) – Тетовска Шкендија го совлада попладнево Вардар со 3-0 во дерби натп...

Селтик прв пат по 17 години два пати поразен од Хартс

Селтик прв пат по 17 години два пати поразен од Хартс

  Единбург, 3 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Селтик испуштија можност да го прескокнат Глазгов...

Лопез ја зачува титулата во перолесна категорија

Лопез ја зачува титулата во перолесна категорија

  Њујорк, 3 март 2024 (МИА) – Мексиканскиот боксер Луис Алберто Лопез ја зачува титулата во перол...

Кипчоге дури десетти на токискиот маратон

Кипчоге дури десетти на токискиот маратон

  Токио, 3 март 2024 (МИА) – Двократниот олимписки првак и прв фаворит Елиуд Кипчоге од Кенија се...

Меси побрз од Роналдо до бројката од прволигашки 500 голови

Меси побрз од Роналдо до бројката од прволигашки 500 голови

  Мајами, 3 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Интер Мајами го совладаа Орландо (5-0) во рамки на 2...

Анчелоти лут на судијата: Ова сè уште не сум го доживеал

Анчелоти лут на судијата: Ова сè уште не сум го доживеал

  Валенсија, 3 март 2024 (МИА) – По синоќешното дерби во Ла Лига на „Местаља“ меѓу Валенсија и Ре...

НБА: Леброн Џејмс прв во историјата со 40.000 поени

НБА: Леброн Џејмс прв во историјата со 40.000 поени

  Лос Анџелес, 3 март 2024 (МИА) – Леброн Џејмс, најдобриот стрелец на сите времиња во НБА лигата...

Image