• вторник, 05 март 2024

Вера Тодоровска, Тирана

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Седницата на албанскиот парламент само што почна заврши, демократот Нока физички нападна припадник на обезбедување

Седницата на албанскиот парламент само што почна заврши, демократот Нока физички нападна припадник н...

Тирана, 4 февруари 2024 (МИА) – Денешната пленарна седница што требаше да се одржи доцна попладнево, само што...

Министерката Петровска на инаугурацијата на воздухопловната база на НАТО во Кучово

Министерката Петровска на инаугурацијата на воздухопловната база на НАТО во Кучово

Тирана, 4 март 2024 (МИА) – Македонската министерка за одбрана во техничката Влада, Славјанка Петровска, на по...

Маќедонци: Отворањето на базата во Кучово е од големо стратешко значење за регионот

Маќедонци: Отворањето на базата во Кучово е од големо стратешко значење за регионот

Тирана, 4 март 2024 (МИА) - Министерот за одбрана на Косово, Ејуп Маќедонци, кој присуствуваше на инаугурација...

Рама: Воздухопловна база во Кучово е безбедносен елемент за регионот, кој е загрозен од неоимперијалистичката закана на Русија

Рама: Воздухопловна база во Кучово е безбедносен елемент за регионот, кој е загрозен од неоимперијал...

Тирана, 4 март 2024 (МИА) - Воздухопловната база на НАТО во Кучово е безбедносен елемент за нашиот регион,кој&...

Пелеши на отворањето на НАТО база во Албанија: Сè може да се очекува од источниот фронт, мора да бидеме подготвени

Пелеши на отворањето на НАТО база во Албанија: Сè може да се очекува од источниот фронт, мора да бид...

Тирана, 4 март 2024 (МИА) – На свеченоста на отворањето на воздухопловната база во Кучово, албанскиот министер...

Рама: Се отвора воздухопловната база на НАТО во Кучово, по првпат ќе полетаат беспилотните летала „Бајрактар“ 

Рама: Се отвора воздухопловната база на НАТО во Кучово, по првпат ќе полетаат беспилотните летала „Б...

Тирана, 4 март 2024 (МИА) - Во  албанскиот град Кучово денеска ќе биде отворена воздухопловна база н...

Рама со амбиции за четврти мандат, сака историска победа во 2025 година

Рама со амбиции за четврти мандат, сака историска победа во 2025 година

Тирана, 3 март 2024 (МИА) - Лидерот на Социјалистичката партија и актуелен албански премиер, Еди Рама, не ги к...

Амбасадорот на Украина во Тирана потврди дека украински војници се обучувале во Албанија

Амбасадорот на Украина во Тирана потврди дека украински војници се обучувале во Албанија

Тирана, 3 март 2024 (МИА) – Амбасадорот на Украина во Албанија, Володимир Шкуров, потврдил дека украинските војници биле обучув...

Сарацин за ABC News: Патот на Курти во дијалогот не е добар за долгорочниот интерес на Косово

Сарацин за ABC News: Патот на Курти во дијалогот не е добар за долгорочниот интерес на Косово

Тирана, 2 март 2024 (МИА) – Специјалниот германски пратеник за Западен Балкан, Мануел Сарацин, за албанската A...

Хасани на Форум во Анталија: ЕУ не може да избегнува тешки решенија ако сака да биде вистински глобален актер

Хасани на Форум во Анталија: ЕУ не може да избегнува тешки решенија ако сака да биде вистински глоба...

Тирана, 2 март 2024 (МИА) – За албанскиот министер за Европа и надворешни работи, Игли Хасани, Европската униј...

Реизбран првиот човек на албанската муслиманска заедница, пред седиштето протест со обвинувања дека се „ѓуленисти“

Реизбран првиот човек на албанската муслиманска заедница, пред седиштето протест со обвинувања дека...

Тирана, 2 март 2024 (МИА) – За поглавар на Албанската муслиманска заедница (МВЗ) на денешната седница на Претс...

Албанија: Уште една жртва во експлозијата во Љушња, во критична состојба и повредениот пратеник

Албанија: Уште една жртва во експлозијата во Љушња, во критична состојба и повредениот пратеник

Тирана, 1 март 2024 (МИА) - Две лица загинаа во денешната експлозија во голем магацин во изградба во албанскио...

Image