• недела, 21 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

31 мај 2024  Скопје – Саем за обновливи извори на енергија и енергетск...

Битиќи: Од новата владејачка коалиција не може да очекуваме владеење на правото

Битиќи: Од новата владејачка коалиција не може да очекуваме владеење на правото

Скопје, 30 мај 2024 „Имавме два клучни моменти во државата, кои не ми даваат воопшто причина...

Демири: Ситуацијата на Клиниката за кардиохирургија е сериозна, нема политичка пресметка во разрешувањето

Демири: Ситуацијата на Клиниката за кардиохирургија е сериозна, нема политичка пресметка во разрешувањето

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири демантира дека станува збор за...

Лукаревска: Ова е прва седница на ЦО по изборниот пораз, најверојатно ќе се отворат многу прашања

Лукаревска: Ова е прва седница на ЦО по изборниот пораз, најверојатно ќе се отворат многу прашања

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Констатирање на оставката на претседателот Димитар Ковачевски и на целот...

Роберт Фицо пренесен од Банска Бистрица во Братислава, ќе закрепнува дома

Роберт Фицо пренесен од Банска Бистрица во Братислава, ќе закрепнува дома

Братислава, 30 мај 2024 (МИА) – Словачкиот премиер Роберт Фицо од болницата во Банска Бистрица денес...

Бектеши: До крајот на неделата лидерот на ДУИ ќе ги обелодени чекорите што ќе бидат преземени за спречување на мајоризацијата

Бектеши: До крајот на неделата лидерот на ДУИ ќе ги обелодени чекорите што ќе бидат преземени за спречување на мајоризацијата

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Крешник Бектеши, член на ДУИ и министер за економија, вечерва најави дек...

Разузнавање на САД: Русија против Украина користела севернокорејски ракети

Разузнавање на САД: Русија против Украина користела севернокорејски ракети

Вашингтон, 30 мај 2024 (МИА) - Аналитичари од Агенцијата за разузнавање во Пентагон (ДИА) потврдиле...

Германскиот чоколаден бренд Ритер Спорт го брани работењето во Русија

Германскиот чоколаден бренд Ритер Спорт го брани работењето во Русија

Берлин, 30 мај 2024 (МИА) – Шефот на германскиот производител на чоколади Ритер Спорт (Ritter Sport)...

Мекена останува на клупата на Ипсвич

Мекена останува на клупата на Ипсвич

Лондон, 30 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски клуб Ипсвич објави денеска дека го продолжил до...

Швајцарски производител на сирење осуден за убиство од небрежност

Швајцарски производител на сирење осуден за убиство од небрежност

Берн, 30 мај 2024 (МИА) – Окружниот суд во централна Швајцарија осуди производител на сирење по пове...

Димитриевски: Нема да бидеме привезок во коалицијата, во моментот кога нашиот збор нема да се почитува, ќе излеземе

Димитриевски: Нема да бидеме привезок во коалицијата, во моментот кога нашиот збор нема да се почитува, ќе излеземе

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Ќе бидеме коалициски партнер кој нема да биде „привезок“ во коалиција, т...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

31 Мај 2024 - Меѓународен ден без чад од тутун Стокхолм – Нордиски...

Лавров: Испораката на Ф-16 за Киев е сигнал дека НАТО е подготвен на се

Лавров: Испораката на Ф-16 за Киев е сигнал дека НАТО е подготвен на се

Москва, 30 мај 2024 (МИА) – Москва ќе ја сфати испораката на американски борбени авиони Ф-16 на Укра...

Централниот одбор на СДСМ на седница треба да ги утврди правилата околу постапката за внатрепартиските избори

Централниот одбор на СДСМ на седница треба да ги утврди правилата околу постапката за внатрепартиските избори

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Централниот одбор на СДСМ вечерва одржува седница на која треба да го ус...

Зајкова демантира дека партијата размислува да премине кон мнозинството

Зајкова демантира дека партијата размислува да премине кон мнозинството

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Претседателката на Либерално-демократската партија (ЛДП) Моника Зајкова...

Image

Остани поврзан