• вторник, 05 март 2024

Бисера Трајковска

Последно најавување: Tuesday, 05 March 2024, 09:03 am

МОН за протестот на универзитетите: Ако постои волја во Собранието за колективен договор, ние ќе учествуваме во преговорите

МОН за протестот на универзитетите: Ако постои волја во Собранието за колективен договор, ние ќе уче...

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Министерството за образование и наука (МОН) денеска во врска со протестот на петте...

„Заспаната убавица“ на 7 и 8 март во Националната опера и балет

„Заспаната убавица“ на 7 и 8 март во Националната опера и балет

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Балетската претстава „Заспаната убавица“ преточена во музиката на Петар Илич Чајко...

Анализа: Има позитивни резултати од социјалната реформа од 2019, но таа треба посилно да продолжи

Анализа: Има позитивни резултати од социјалната реформа од 2019, но таа треба посилно да продолжи

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Има јасни резултати од социјалната реформа од 2019 година, а тоа е дека е зголемен...

Притвор за осомничен за предизвикување општа опасност во Битола

Притвор за осомничен за предизвикување општа опасност во Битола

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство во Битола поведе постапка против 35-годишен жител на...

Отворена изложбата „Нингјо“ во Археолошкиот музеј по повод 30 години дипломатски односи со Јапонија

Отворена изложбата „Нингјо“ во Археолошкиот музеј по повод 30 години дипломатски односи со Јапонија

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Изложба на јапонски кукли „Нингјо“ е отворена за посетители во Археолошкиот музеј...

„Севилскиот бербер“ од Џоакино Росини вечер во НОБ

„Севилскиот бербер“ од Џоакино Росини вечер во НОБ

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Во Националната опера и балет (НОБ) вечер ќе биде изведена популарната комична опе...

Костадиновска-Стојчевска: Нови идеи и заеднички активности со музеите во Ватикан

Костадиновска-Стојчевска: Нови идеи и заеднички активности со музеите во Ватикан

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Изложба со македонски икони во Музејот на Ватикан е една од точките за која е пост...

Дијагностицирањето на ретките болести е тешко, сложено и скапо, потребно е континуирано финансирање на терапиите

Дијагностицирањето на ретките болести е тешко, сложено и скапо, потребно е континуирано финансирање...

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Ретките болести се тест за декларираната социјална правда, еднаквост и хумано...

Демири: Посветени сме и ќе најдеме решение да му се помогне на Индов, за системско решение ќе зборуваме по изборите

Демири: Посветени сме и ќе најдеме решение да му се помогне на Индов, за системско решение ќе зборув...

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со...

Рачно изработени еколошки и одржливи производи на македонските дизајнери и занаетчии во „Лабораториум“

Рачно изработени еколошки и одржливи производи на македонските дизајнери и занаетчии во „Лабораториу...

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Накит, модни додатоци, индустриски производи, мебел, дизајнерски производи на...

ИЗБОРИ 2024 / Димитриевски: Собраните потписи се одговорност и обврска, граѓаните ја препознаваат различноста на ЗНАМ

ИЗБОРИ 2024 / Димитриевски: Собраните потписи се одговорност и обврска, граѓаните ја препознаваат ра...

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на партијата „За наша Македонија“ (ЗНАМ), Максим Димитриевски денеска...

Image