• четврток, 20 јуни 2024
Временските услови ја отежнуваат потрагата по хеликоптерот на Раиси

Временските услови ја отежнуваат потрагата по хеликоптерот на Раиси

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Потрагата по паднатиот хеликоптер со кој се патуваше иранскиот претседа...

Идентификувана точната локација на падот на хеликоптерот Раиси 

Идентификувана точната локација на падот на хеликоптерот Раиси 

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) - Командантот на Корпусот на Исламската револуционерна гарда (ИРГЦ) во Ис...

Рама: Единствен кој може да го собори Курти од власт е самиот тој

Рама: Единствен кој може да го собори Курти од власт е самиот тој

Тирана, 19 мај 2024 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама коментирајќи го односот со неговиот косовски...

Шпанија го повлекува својот амбасадор во Аргентина по контроверзната изјава на претседателот Милеи

Шпанија го повлекува својот амбасадор во Аргентина по контроверзната изјава на претседателот Милеи

Мадрид, 19 мај 2024 – Владата на Шпанија денеска соопшти дека го повлекува амбасадорот од Аргентина...

Двајца патници од урнатиот хеликоптер контактирале со спасувачките екипи

Двајца патници од урнатиот хеликоптер контактирале со спасувачките екипи

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) – Иранскиот заменик-претседател за извршни работи Мохсен Мансури изјави д...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

20 мај 2024 Скопје - Одбележување на Денот на...

Алкалоид го освои трофејот во ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го освои трофејот во ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) – Ракометарите на Алкалоид се победници во Купот на Македонија, откако веч...

Се зголемува бројот на земји кои му нудат помош на Иран во потрагата по хеликоптерот на Раиси

Се зголемува бројот на земји кои му нудат помош на Иран во потрагата по хеликоптерот на Раиси

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) – Саудиска Арабија изрази подготвеност да обезбеди каква било помош за Иран...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 мај 2024 Белград - Премиерот на Габон, Рејмонд Ндонга Сима во посета на...

Бајден настапи пред дипломците на Морхаус колеџот во Џорџија

Бајден настапи пред дипломците на Морхаус колеџот во Џорџија

Вашингтон, 19 мај 2024 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден во денешното обраќање пред дипломците...

Курти ѝ се пожалил на американската државна потсекретарка за заканите од Србија кон Косово

Курти ѝ се пожалил на американската државна потсекретарка за заканите од Србија кон Косово

Приштина, 19 мај 2024 (МИА) – Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката...

ЕК го активира „Коперник“, а Русија понуди помош за Иран

ЕК го активира „Коперник“, а Русија понуди помош за Иран

Брисел, 19 мај 2024 (МИА) – Европската комисија ја активираше услугата за сателитско мапирање за да...

Ален: САД ги охрабруваат лидерите на Северна Македонија да го почитуваат Преспанскиот договор

Ален: САД ги охрабруваат лидерите на Северна Македонија да го почитуваат Преспанскиот договор

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - САД го поддржуваат Преспанскиот договор со...

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Манчестер сити е шампион на Англија во сезоната 2023/24. 

Ирак и Азербејџан му понудија помош на Иран

Ирак и Азербејџан му понудија помош на Иран

Багдад, 19 мај 2024 (МИА) – Ирак му понуди помош на Иран во пребарувањето на хеликоптерот со кој се...

Image

Остани поврзан