• сабота, 09 декември 2023

Зоран Стерјовски

Последно најавување: Saturday, 09 December 2023, 01:08 am

Кевин Пантер и Вејд Болдвин кандидати за настап за репрезентацијата на Босна и Херцеговина

Кевин Пантер и Вејд Болдвин кандидати за настап за репрезентацијата на Босна и Херцеговина

Сараево, 7 декември 2023 (МИА) - Кошаркарската федерација на Босна и Херцеговина се обидува да ја натурализира...

Зак Лавин поради повреда ќе пропушти уште еден месец

Зак Лавин поради повреда ќе пропушти уште еден месец

Чикаго, 7 декември 2023 (МИА) - Зак Лавин ќе пропушти 3 - 4 недели поради воспаление на десното стапало, објав...

Спалети ја доби титулата почесен граѓанин на Неапол

Спалети ја доби титулата почесен граѓанин на Неапол

Неапол, 7 декември 2023 (МИА) - На селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Лучијано Спалети му бе...

Македонските фудбалери до 19 години ги дознаа ривалите во квалификациите за ЕП 2024

Македонските фудбалери до 19 години ги дознаа ривалите во квалификациите за ЕП 2024

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) - Младата репрезентација на Македонија до 19 години ги доби противниците во Елит...

Лејкерси не смеат да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Лејкерси не смеат да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Вашингтон, 7 декември 2023 (МИА) – НБА не им дозволи на Лос Анџлес лејкерс да играат во нивните „среќни“ дресо...

Феран Торес би можел да ја напушти Барселона во јануари

Феран Торес би можел да ја напушти Барселона во јануари

Барселона, 7 декември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Феран Торес би можел да го напушти...

Сантос првпат во својата 111-годишна историја испадна во втората лига

Сантос првпат во својата 111-годишна историја испадна во втората лига

Сантос, 7 декември 2023 (МИА) - Бразилскиот фудбалски клуб Сантос испадна во Серија Б за прв пат во неговата 1...

Тен Хаг: Се движиме во вистинска насока

Тен Хаг: Се движиме во вистинска насока

Манчестер, 7 декември 2023 (МИА) – Задоволен од победата (2:1) над Челзи остварена синоќа во 15. коло на Преми...

Покетино: Манчестер јунајтед ја заслужи победата

Покетино: Манчестер јунајтед ја заслужи победата

Лондон, 7 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино даде свое видување за поразот (1:2) од Ма...

Гвардиола ќе се пензионира доколку Сити освои тројна круна

Гвардиола ќе се пензионира доколку Сити освои тројна круна

Лондон, 7 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ќе ја заврши кариерата во 2024 годин...

Стоилковска експресно до второто коло на фјучрс во Египет

Стоилковска експресно до второто коло на фјучрс во Египет

Шарм Ел Шеик, 6 декември 2023 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска успеа да се пласира во втор...

Реал ќе се обиде да постигне договор со Мбапе во зима, ако не успее тргнува по Халанд

Реал ќе се обиде да постигне договор со Мбапе во зима, ако не успее тргнува по Халанд

Мадрид, 6 декември 2023 (МИА) - Реал Мадрид повторно ќе се обиде да го ангажира Килијан Мбапе. Од 1 јануари „К...

Image