• понеделник, 25 септември 2023

Марина Илиевска

Последно најавување: Wednesday, 13 September 2023, 11:12 am

Во Романија повторно пронајдени делови од дрон

Во Романија повторно пронајдени делови од дрон

Букурешт, 13 септември 2023 (МИА) – Романија повторно откри потенцијални делови од беспилотни летала на нејзин...

Клоп нема да биде германски селектор

Клоп нема да биде германски селектор

Берлин, 13 септември 2023 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, нема да седне на селекторската клупа на Г...

Во Пекинг средба Си - Мадуро

Во Пекинг средба Си - Мадуро

Пекинг, 13 септември 2023 (МИА) – Кинескиот лидер Си Џинпинг денеска во Пекинг оствари средба со претседателот...

Пекинг: Средбата Ким - Путин е прашање на билатерални односи

Пекинг: Средбата Ким - Путин е прашање на билатерални односи

Пекинг, 13 септември 2023 (МИА) - Денешната средба на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун со рускиот претседат...

Путин и Ким ветија продлабочување на стратешката соработка

Путин и Ким ветија продлабочување на стратешката соработка

Москва, 13 септември 2023 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, по разговорите и официјалниот ручек со...

Ким: Се надевам дека заедно со Русите засекогаш ќе се бориме против империјализмот

Ким: Се надевам дека заедно со Русите засекогаш ќе се бориме против империјализмот

Москва, 13 септември 2023 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на денешната средба во рускиот космодром...

Романија гради засолништа за воздушни напади на границата со Украина

Романија гради засолништа за воздушни напади на границата со Украина

Букурешт, 13 септември 2023 (МИА) – Романија, членка на НАТО, денеска соопшти дека почна со изградба на засолн...

„Глобал витнес“: Во 2022 година во светот убиени 177 еколошки застапници

„Глобал витнес“: Во 2022 година во светот убиени 177 еколошки застапници

Лондон, 13 септември 2023 (МИА) – Најмалку 177 застапници за заштита на животната средина се убиени ширум свет...

Во новата јапонска Влада именувани пет министерки

Во новата јапонска Влада именувани пет министерки

Токио, 13 септември 2023 (МИА) – Премиерот на Јапонија, Фумио Кишида го смени министерот за одбрана и за надво...

Српската опозиција бара пропорционално претставување во информативната програма на РТС

Српската опозиција бара пропорционално претставување во информативната програма на РТС

Белград, 12 септември 2023 (МИА) – Претставници на парламентарната опозиција во Србија доставија барање до рак...

Уапсени повеќемина поранешни припадници на Војската на РС поради учество во геноцидот во Сребреница

Уапсени повеќемина поранешни припадници на Војската на РС поради учество во геноцидот во Сребреница

Бања Лука, 12 септември 2023 (МИА) - Припадниците на Агенцијата за истраги и заштита (СИПА) по налог на Обвини...

ИФРЦ апелира за помош од 100 милиони евра за Мароко

ИФРЦ апелира за помош од 100 милиони евра за Мароко

Женева, 12 септември 2023 (МИА) – Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина (ИФРЦ) ден...

Image