• недела, 21 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 30 мај 2024 Скопје – Економски фору...

Вол Стрит Џурнал: Трамп разговарал со Маск да му биде советник ако се врати во Белата куќа

Вол Стрит Џурнал: Трамп разговарал со Маск да му биде советник ако се врати во Белата куќа

Вашингтон, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп размислува да работи...

Врховен ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања и Панче

Врховен ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања и Панче

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Врховниот суд денеска ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски,...

Во Делчево прикажана монодрамата ,,Срам

Во Делчево прикажана монодрамата ,,Срам" во рамки на настанот ,,Шепоти во огледало"

Делчево, 29 мај 2024 (МИА) – Во организација на Здружението „Жена“, вечерва во киносалата во Делчево...

Анкета: Можна обвинителна пресуда за Трамп ќе има големо влијание врз резултатот од претседателските избори

Анкета: Можна обвинителна пресуда за Трамп ќе има големо влијание врз резултатот од претседателските избори

Вашингтон, 29 мај 2024 (МИА) - Анкета на универзитетот Квинипек спроведена во текот на судењето на п...

Макрон: Систематското одложување на решението за две држави треба да заврши

Макрон: Систематското одложување на решението за две држави треба да заврши

Париз, 29 мај 2024 (МИА) – Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека треба да се ст...

Орбан: Унгарија се уште размислува дали да ја поддржи кандидатурата на Марк Руте за шеф на НАТО

Орбан: Унгарија се уште размислува дали да ја поддржи кандидатурата на Марк Руте за шеф на НАТО

Будимпешта, 29 мај 2024 (МИА) – Унгарските власти се уште дебатираат дали да ја поддржат кандидатура...

Во Делчево доделени наградите од литературниот конкурс „Аз, буки, веди  - аманетот на словенските браќа Св. Кирил и Методиј“

Во Делчево доделени наградите од литературниот конкурс „Аз, буки, веди - аманетот на словенските браќа Св. Кирил и Методиј“

Делчево, 29 мај 2024 (МИА) - Средношколката Сара Ангелова, и Клаудија Ивановска, ученичка од основно...

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Лондон, 29 мај 2024 (МИА) – Најавено е дека реванш борбата за обединување на светските титули во...

Илхам Алиев: Населувањето на главниот град Нагорно-Карабах ќе почне во септември

Илхам Алиев: Населувањето на главниот град Нагорно-Карабах ќе почне во септември

Баку, 29 мај 2024 (МИА) – Во септември Азербејџанците ќе почнат да се населуваат во Ханкенди (Степан...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

30 Мај 2024  Прага – Почнува дводневна неформална средба на министрите...

Управниот суд одржува јавна расправа за тужбата на Европскиот фронт за прегласувањето во Ларце

Управниот суд одржува јавна расправа за тужбата на Европскиот фронт за прегласувањето во Ларце

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по под...

Борел: Европа се соочува со две војни и многу тензии кои можат да излезат од контрола

Борел: Европа се соочува со две војни и многу тензии кои можат да излезат од контрола

Брисел, 29 мај 2024 (МИА) – Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Бор...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објавата на Кренар Лога

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук објавата на Кренар Лога

Скопје, 29 мај 2024 Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на...

СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

  Загреб, 29 мај 2024 (МИА) – Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) вечерва со жрепк...

Image

Остани поврзан