• недела, 21 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 29 мај 2024 Скопје - Претседателкат...

ПСЖ го сака грузискиот репрезентативец: Наполи доби понуда од 100 милиони за Хвича Кварацхелија

ПСЖ го сака грузискиот репрезентативец: Наполи доби понуда од 100 милиони за Хвича Кварацхелија

Неапол, 28 мај 2024 (МИА) - Пари Сен Жермен веќе се подготвува за живот по заминувањето на Килијан М...

Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев смет...

Коалицијата „Европски фронт“ поднела тужба пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Коалицијата „Европски фронт“ поднела тужба пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – До Управниот суд вечерва е...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 мај 2024 Атина - Емирот на Катар, Тамин бин Хамад ал Тани во посета...

Белингем прогласен за фудбалер на сезоната во Ла Лига

Белингем прогласен за фудбалер на сезоната во Ла Лига

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Ѕвездата на Реал Мадрид, Џуд Белингем, беше избран за најдобар играч во...

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Карло Анчелоти во интервју за италијанскиот весник „Република“ изјави де...

Украина и Португалија потпишаа билатерален договор за безбедност 

Украина и Португалија потпишаа билатерален договор за безбедност 

Лисабон, 28 мај 2024 (МИА) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска во Лисабон на сред...

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“, според Арбен Таравари, е најдобра гаранција за тоа...

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - МВР соопшти дека денеска полициски службеници од СВР Скопје - Единица за...

Министрите на ЕУ не се договорија Украина да користи западно оружје против цели на руска територија

Министрите на ЕУ не се договорија Украина да користи западно оружје против цели на руска територија

Брисел, 28 мај 2024 (МИА) – Министрите за одбрана на Европска Унија денеска не постигнаа консензус з...

Мицотакис: Очекувам јасна изјава од новиот премиер дека името е Северна Македонија и ќе го користи во и вон земјата

Мицотакис: Очекувам јасна изјава од новиот премиер дека името е Северна Македонија и ќе го користи во и вон земјата

Атина, 28 мај 2024 (МИА) – Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договоро...

Румениге потврди: Компани ќе биде новиот тренер на Баерн

Румениге потврди: Компани ќе биде новиот тренер на Баерн

Минхен, 28 мај 2024 (МИА) - Членот на Надзорниот одбор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге изјави з...

Вернер останува во Тотенхем уште една година

Вернер останува во Тотенхем уште една година

Лондон, 28 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалер, Тимо Вернер ја продолжи соработката со Тотенхем.

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Вреди: ДУИ на иста линија со Левица, заедно не го поддржаа изборот на Африм Гаши за претседател на Собранието

Скопје, 28 мај 2024  Изразуваме жалење што ДУИ денес потвр...

Image

Остани поврзан