• петок, 24 мај 2024
Пленковиќ го доби мандатот за состав на нова влада на Хрватска

Пленковиќ го доби мандатот за состав на нова влада на Хрватска

Загреб, 10 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ денеска му го додели мандатот...

Тасевска: Ништо не е сменето во ДПМНЕ, фатени се во нова лага - немаат собрани потписи за Силјановска

Тасевска: Ништо не е сменето во ДПМНЕ, фатени се во нова лага - немаат собрани потписи за Силјановска

Скопје, 22 март 2024 ДПМНЕ се фатени во нова лага, немаат собрани валидни, законски потписи...

Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените

Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените

Скопје, 4 март 2024 Дозволете ми во лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на с...

До петок трае собирањето потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори

До петок трае собирањето потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори

Скопје, 4 март 2024 (МИА) – До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседа...

ИЗБОРИ 2024 / Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски 

ИЗБОРИ 2024 / Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски 

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Во рекордно време, за неполни пет часа, собрани се 10 000 граѓански потп...

ВМРО - ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова, очекувањата се дека ќе бидат собрани за еден ден

ВМРО - ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова, очекувањата се дека ќе бидат собрани за еден ден

Скопје, 3 март 2024   Денес се собираат граѓански потписи за кандидатурата...

Со потписи официјализирани пет кандидатури за претседател

Со потписи официјализирани пет кандидатури за претседател

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Податоците на Државната изборна комисија (Д...

Левица објави дека Билјана Ванковска собрала 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Левица објави дека Билјана Ванковска собрала 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Скопје, 1 март 2024 (МИА) -  Партијата Левица во објава на Фејсбук соопшти дека професорката Би...

Јакимовски објави дека ги собрал потребните потписи за претседателската кандидатура

Јакимовски објави дека ги собрал потребните потписи за претседателската кандидатура

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал...

ИЗБОРИ 2024/ Левица: Ванковска блиску до 10 000 потписи

ИЗБОРИ 2024/ Левица: Ванковска блиску до 10 000 потписи

Скопје, 29 февруари 2024 Кандидатот на Левица, проф. Билјана Ванковска веќе собра над 9 000...

ИЗБОРИ 2024 / Димитриевски: Собраните потписи се одговорност и обврска, граѓаните ја препознаваат различноста на ЗНАМ

ИЗБОРИ 2024 / Димитриевски: Собраните потписи се одговорност и обврска, граѓаните ја препознаваат различноста на ЗНАМ

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на партијата „За наша Македонија“ (ЗНАМ), Максим Димитриевс...

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Максим Димитриевски

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Максим Димитриевски

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на партијата За наша Македониј...

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Арбен Таравари

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Арбен Таравари

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Европскиот сојуз за промени вечерва објави дека Арбен Таравари, кој...

Османи ги собра потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Османи ги собра потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на ДУИ и актуелен министер за надворешни...

ИЗБОРИ 2024/Биљал Касами со потпис за кандидатурата на Арбен Таравари за претседател

ИЗБОРИ 2024/Биљал Касами со потпис за кандидатурата на Арбен Таравари за претседател

Тетово, 26 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Движење Беса и градоначалник на Тетово Биљал Касам...

Image

Остани поврзан