• петок, 19 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 март 2024  Скопје

Ватутин: Враќањето на руските клубови во Евролигата е научна фантастика

Ватутин: Враќањето на руските клубови во Евролигата е научна фантастика

  Москва, 2 март 2024 (МИА) – Претседателот на кошаркарскиот клуб ЦСКА, Андреј Ватутин,...

Пендаровски: Широкиот фронт на поддршка е обврска за извојување на нова победа

Пендаровски: Широкиот фронт на поддршка е обврска за извојување на нова победа

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Широкиот фронт на поддршка не е само чест, туку и обврска за посветена,...

Силјановска Давкова: Народот легитимира, народот делегитимира

Силјановска Давкова: Народот легитимира, народот делегитимира

Скопје, 3 март 2024 (МИА)  - Голема благодарност за поддршката! Мислам дека е во прашање човечк...

Конгресот на СДСМ ја потврди кандидатурата на Пендаровски за втор претседателски мандат

Конгресот на СДСМ ја потврди кандидатурата на Пендаровски за втор претседателски мандат

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Очекувам двојна победа. Имаме свои вредности и потенцијали и сме подобри...

Неколку земји од ОПЕК + го продолжуваат намалувањето на производството на нафта за уште три месеци

Неколку земји од ОПЕК + го продолжуваат намалувањето на производството на нафта за уште три месеци

Ријад/Москва, 3 март 2024 (МИА) - Неколку земји од ОПЕК+ објавија дека за три месеци го продолжуваат...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

4 март 2024   - Светски ден на борбата против дебелината...

Во Марсеј прв митинг на француската екстремна десница пред изборите за ЕП во јуни

Во Марсеј прв митинг на француската екстремна десница пред изборите за ЕП во јуни

Марсеј, 3 март 2024 (МИА) – На точно 100 дена пред изборите за Европскиот парламент, во Франција ден...

Русите многу помалку летаат над источна Украина по неколкуте соборени авиони во последните денови

Русите многу помалку летаат над источна Украина по неколкуте соборени авиони во последните денови

Киев, 3 март 2024 (МИА) – Руските воздушни операции над источна Украина значително се намалија откак...

Ковачевски: На претстојните  избори имаме само една шанса да го избереме правецот на државата

Ковачевски: На претстојните избори имаме само една шанса да го избереме правецот на државата

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - СДСМ вечерва на конгрес ја официјализира кандидатурата на Стево Пендаров...

Македонските ракометарки поразени на гостувањето во Шпанија

Македонските ракометарки поразени на гостувањето во Шпанија

  Ланзароте, 3 март 2024 (МИА) – Македонската женска ракометна репрезентација загуби ве...

Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Лондон, 3 март 2024 (МИА) – Во февруари дневно се убиени или повредени најмногу руски војници од поч...

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател, во неговиот втор мандат членство во ЕУ

Ковачевски: Пендаровски покажа што значи да се биде претседател, во неговиот втор мандат членство во ЕУ

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски од делегатите на 27. Конгрес ве...

Во Вашингтон се одржуваат републикански избори 

Во Вашингтон се одржуваат републикански избори 

Вашингтон, 3 март 2024 (МИА) - Претендентите за претседателски кандидати од Републиканската партија,...

Писториус за прислушкуваниот разговор: Путин води информативна војна против Германија

Писториус за прислушкуваниот разговор: Путин води информативна војна против Германија

Берлин, 3 март 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска изјави дека руск...

Image

Остани поврзан