• понеделник, 25 септември 2023

Марјан Танушевски, Битола

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Општина Битола додели 2,2 милиони денари за пет женски спортски здруженија во градот

Општина Битола додели 2,2 милиони денари за пет женски спортски здруженија во градот

Битола, 25 септември 2023 (МИА) - Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и претставниците на пет с...

Тренчевска: Наскоро ќе има конкретни предлози од работната група за барањата на пензионерите

Тренчевска: Наскоро ќе има конкретни предлози од работната група за барањата на пензионерите

Битола, 25 септември 2023 (МИА) - Очекуваме наскоро да има конкретни предлози од работната група и тие ќе бида...

Тренчевска: Секое дете за нас е важно и затоа  нема да застанеме со реформите и со унапредување на правата на лицата со попреченост

Тренчевска: Секое дете за нас е важно и затоа нема да застанеме со реформите и со унапредување на п...

Битола, 25 септември 2023 (МИА) - Секое дете ни е важно и затоа овозможуваме еднаков пристап на децата со попр...

Работилница, паркинг кино и филмови во конкуренција на ИФФК „Браќа Манаки“

Работилница, паркинг кино и филмови во конкуренција на ИФФК „Браќа Манаки“

Битола, 25 септември 2023 (МИА) - Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ претпладнево п...

Светски признати кинематограферки дебатираа на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Светски признати кинематограферки дебатираа на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Битола, 24 септември 2023 (МИА) - Шест познати и признати светски кинематограферк...

Средба на битолскиот градоначалник Тони Коњановски со австрискиот амбасадор Мартин Памер

Средба на битолскиот градоначалник Тони Коњановски со австрискиот амбасадор Мартин Памер

Битола, 23 септември 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановс...

Бужаровска: Приказната е сржта на филмот

Бужаровска: Приказната е сржта на филмот

Битола, 22 септември 2023 (МИА) - Во предвечерието на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, во Битола се одржа р...

Превентивна активност на СВР Битола во рамки на „Европска недела на мобилност

Превентивна активност на СВР Битола во рамки на „Европска недела на мобилност"

Битола, 22 септември 2023 (МИА) - Во рамки на „Европска недела на мобилност“ денеска и вчера на подрачјето на...

Мицкоски: Во Македонија има даночни раеви каде фискалните сметки неважат

Мицкоски: Во Македонија има даночни раеви каде фискалните сметки неважат

Новаци, 21 септември 2023 (МИА) - Има даночни раеви во Македонија каде што ниту фискални сметки важат, ниту би...

Мицкоски: Владата на ВМРО - ДПМНЕ ќе инвестира во сите општини без разлика на тоа од која партија е градоначалникот

Мицкоски: Владата на ВМРО - ДПМНЕ ќе инвестира во сите општини без разлика на тоа од која партија е...

Новаци, 21 септември 2023 (МИА) - Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во придружба на својот домаќи...

Симеон Мони Дамевски: На ИФФК „Браќа Манаки“ ќе биде изработен „Манаки Манифест“

Симеон Мони Дамевски: На ИФФК „Браќа Манаки“ ќе биде изработен „Манаки Манифест“

Битола, 21 септември 2023 (МИА) - Балканската конференција на кинематографери која ќе се одржи во Битола, за в...

Данскиот шампион Алборг го совлада Еурофарм Пелистер со 38:23 (18:10)

Данскиот шампион Алборг го совлада Еурофарм Пелистер со 38:23 (18:10)

Битола, 20 септември 2023 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер вечерва во Данска е поразен...

Image