• сабота, 09 декември 2023

Симона Србиноска

Последно најавување: Thursday, 07 December 2023, 09:19 pm

Тркалезна маса за вклученост на лицата со попреченост во политиката: Партиите немаат функционери со попреченост

Тркалезна маса за вклученост на лицата со попреченост во политиката: Партиите немаат функционери со...

Скопје, 7 декември 2023 (МИА) – Политичките партии генерално се запознаени со правата на лицата со попреченост...

Претседателот Пендаровски не планира да се кандидира за нов мандат

Претседателот Пендаровски не планира да се кандидира за нов мандат

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски не планира да се...

Кржалоски: На пола милион граѓани им било побарано мито, само четири судски пресуди се однесуваат на поткуп

Кржалоски: На пола милион граѓани им било побарано мито, само четири судски пресуди се однесуваат на...

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) – Корупцијата претставува најголем проблем во државата, на секој трети граѓанин...

Битиќи: Со над две милијарди евра ги поддржавме граѓаните и компаниите

Битиќи: Со над две милијарди евра ги поддржавме граѓаните и компаниите

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Од 2020 година кога почна пандемијата на Ковид-19, Владата на Северна Македони...

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исп...

Ковачки: Мора да има одговорност за пропустите, непрофесионализмот и корумпираноста поради кои се губат човечки живот

Ковачки: Мора да има одговорност за пропустите, непрофесионализмот и корумпираноста поради кои се гу...

Скопје, 5 декември 2023 Оливер Спасовски вчера ја излажа македонската јавност, а МВР под негово раково...

Николовски: Задоволни сме од исходот на лидерската средба и од измените на Изборниот законик

Николовски: Задоволни сме од исходот на лидерската средба и од измените на Изборниот законик

Скопје, 4 декември 2023 (МИА) - Ние сме апсолутно задоволни од исходот на лидерската средба, воедно задоволни...

„Насилството низ призмата на културата - гласно и болно, но борбено“ во рамки на кампањата „Сложувалка“

„Насилството низ призмата на културата - гласно и болно, но борбено“ во рамки на кампањата „Сложувал...

Битола,  5 декември 2023 (МИА) - Во големата сала за изложби - Музеј Битола денеска ќе се одржи настан во...

Велешкото виногорје домаќин на првиот светски натпревар за сортата вранец

Велешкото виногорје домаќин на првиот светски натпревар за сортата вранец

Велес, 5 декември 2023 (МИА) - Денеска во Велес ќе се одржи меѓународен вински натпревар посветен на сорт...

Промоција на книгата „Тажачки песни од скопскиот земјотрес во 1963 година“

Промоција на книгата „Тажачки песни од скопскиот земјотрес во 1963 година“

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Во кино Фросина, МКЦ денеска ќе биде промовирана книгата „Тажачки песни од ско...

Самостојна изложба на Ешреф Ќахили 

Самостојна изложба на Ешреф Ќахили 

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Во Националната галерија Чифте амам денеска ќе се одржи самостојна изложба на...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 4 декември 2023 (МИА) - СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б.(21) и Ф.Б.(26), двајцата од Скопје, пор...

Image