• петок, 19 април 2024
Во сообраќајка на патот Штип-Велес загина 66 - годишник од Свети Николе, повредени две лица

Во сообраќајка на патот Штип-Велес загина 66 - годишник од Свети Николе, повредени две лица

Велес, 2 март 2024 (МИА) -  Во сообраќајката што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-...

Ковачевски на средба со дијаспората во Италија

Ковачевски на средба со дијаспората во Италија

2 март 2024  Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ков...

Албанската опозиција „Вреди“ го промовира Тараври за кандидат за претседател

Албанската опозиција „Вреди“ го промовира Тараври за кандидат за претседател

Гостивар, 2 март 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на политичките партии од коалицијата „Вреди“...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

3 март 2024     Скопје - СДСМ ќе го одржи 27. Кон...

Илјадници Израелци маршираа по автопат кон Ерусалим, стигнаа до резиденцијата на Нетанјаху

Илјадници Израелци маршираа по автопат кон Ерусалим, стигнаа до резиденцијата на Нетанјаху

Ерусалим, 2 март 2024 (МИА) – Илјадници Израелци кои со марш бараат ослободување на заложниците од Г...

Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром и Баскет Кам 2011 во битка за Куп трофејот

Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром и Баскет Кам 2011 во битка за Куп трофејот

  Скопје, 2 март 2024 (МИА) – Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром и Баскет Кам 2011 ќе...

Во Франција, од 1 март во домовите за стари лица дозволени и миленици

Во Франција, од 1 март во домовите за стари лица дозволени и миленици

Париз, 2 март 2024 (МИА) – Од 1 март, на домашните миленици како кучиња, мачки, риби и мали птици им...

Една жртва, две други лица повредени во тешка сообраќајка на експресниот пат Штип-Велес

Една жртва, две други лица повредени во тешка сообраќајка на експресниот пат Штип-Велес

Штип, 2 март 2024 (МИА) - Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, ш...

Шолц вети истрага за безбедносна снимка што протече во руски медиуми

Шолц вети истрага за безбедносна снимка што протече во руски медиуми

Рим, 2 март 2024 (МИА) – Германскиот канцелар Олаф Шолц енеска вети брзо разјаснување откако Русија...

Камала Харис в понеделник ќе се сретне со Бени Ганц

Камала Харис в понеделник ќе се сретне со Бени Ганц

Вашингтон, 2 март 2024 (МИА) – Американската потпретседателка Камала Харис в понеделник ќе се сретне...

Руско-американски екипаж вечерва од Флорида заминува кон Меѓународната вселенска станица

Руско-американски екипаж вечерва од Флорида заминува кон Меѓународната вселенска станица

Вашингтон, 2 март 2024 (МИА) – Тројца американски астронаути и еден руски космонаут доцна вечерва тр...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

3 март 2024 Светски ден на природата Москва – Претставникот на Кина...

Курти: Косово е под закана на оние кои се богатат со војна и оружје

Курти: Косово е под закана на оние кои се богатат со војна и оружје

Приштина, 2 март 2024 (МИА) – Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека неговата земја и натаму е з...

Рибери ќе биде тренер во фудбалската академија на Баерн

Рибери ќе биде тренер во фудбалската академија на Баерн

  Минхен, 2 март 2024 (МИА) – Повеќе германски медиуми објавија денеска дека од почеток...

Ковачевски од Рим: Победата на СДСМ на изборите ќе значи продолжување по европскиот пат, напредок и просперитет за Северна Македонија

Ковачевски од Рим: Победата на СДСМ на изборите ќе значи продолжување по европскиот пат, напредок и просперитет за Северна Македонија

Скопје, 2 март 2024   Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македо...

Image

Остани поврзан