• петок, 19 април 2024

Цветанка Миновска

Последно најавување: Friday, 19 April 2024, 08:06 am

Приведени двајца скопјани осомничени за тешка кражба на сеф, поднесена кривична пријава

Приведени двајца скопјани осомничени за тешка кражба на сеф, поднесена кривична пријава

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Кисела Вод...

Извештај на ИКС: Штетни политички наративи кај 10 политички партии и нивните лидери, 11 онлајн-медиуми и 9 телевизии

Извештај на ИКС: Штетни политички наративи кај 10 политички партии и нивните лидери, 11 онлајн-медиу...

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објави петтиот извештај во рамките н...

Кривична пријава за директор на ЈП „Стрежево

Кривична пријава за директор на ЈП „Стрежево" Битола за злоупотреба на службена положба и злоупотреб...

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Одделот за криминалистичка полиција по добиена наредба од ОЈО Битола, презел пре...

Во Скопје 153 казнети возачи, 13 биле без возачка

Во Скопје 153 казнети возачи, 13 биле без возачка

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Во контролите во областа на сообраќајот на територија на град Скопје во текот на...

МИА Радио флеш

МИА Радио флеш

 19 април 2024   Скопје - Времето денеска ќе биде променливо облачн...

Доживотен затвор за убиец од Кочани

Доживотен затвор за убиец од Кочани

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - По поднесено обвинение од Основното јавно обвинителство Кочани, а по признание н...

МИА Општински пул

МИА Општински пул

18 април 2024     Прилеп - На детското одделение во прилепс...

ПП Левица: Повторно оставени на цедило вработените во ,,Македонски шуми

ПП Левица: Повторно оставени на цедило вработените во ,,Македонски шуми"

Скопје, 18 април 2024   Вработените во јавното претпријатие „Македонски шуми” три месеци...

Без вода од 11:40 корисниците од населба Лисиче и Долно Лисиче

Без вода од 11:40 корисниците од населба Лисиче и Долно Лисиче

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Поради поврзување на мрежа од Ф-100 мм на ул.„12 -...

МИА Општински пул

МИА Општински пул

18 април 2024 Струга – Специјализираната болница ЈЗУ Нефрологија Струга доби нов сист...

АВМУ: На новинар не му било дозволено да снима прилог во село Пирок, институциите да овозможат пристап до бараните информации на медиумските претставници

АВМУ: На новинар не му било дозволено да снима прилог во село Пирок, институциите да овозможат прист...

Скопје, 18 април 2024   ТВ Ускана Медија ја информираше Агенцијата за аудио и аудиовизуел...

Image