• петок, 19 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

5 март 2024 Скопје - Седница на собраниската Комисија за економски прашања....

Тројца загинати во пожар во стан во Шпанија

Тројца загинати во пожар во стан во Шпанија

Мадрид, 4 април 2024 (МИА) – Три лица загинаа, а 15 се повредени во пожар во стан во Шпанија, соопшт...

Маричиќ: Клучните столбови на СДСМ се подобрување на животниот стандард и членство во ЕУ

Маричиќ: Клучните столбови на СДСМ се подобрување на животниот стандард и членство во ЕУ

Скопје, 4 март 2024 Поделбата на партиите во земјава е на оние кои се за ЕУ од една страна и...

Литванија ќе помогне во финансирањето на чешкиот план за зајакнување на испораката на муниција за Украина

Литванија ќе помогне во финансирањето на чешкиот план за зајакнување на испораката на муниција за Украина

Вилнус, 4 март 2024 (МИА) – Литванија ќе влезе во чешката иницијатива за набавка на артилериска муни...

Нов скандал во Формула 1 - претседателот на ФИА под истрага за манипулација со резултати

Нов скандал во Формула 1 - претседателот на ФИА под истрага за манипулација со резултати

Лондон, 4 март 2024 (МИА) - Нов скандал го тресе светот на Формула 1. Овој пат во центарот на сканда...

Земјотрес во Турција

Земјотрес во Турција

Анкара, 4 март 2024 (МИА) – Турската агенција за управување со вонредни состојби (АФАД) соопшти дека...

Рома му нуди нов договор на Де Роси

Рома му нуди нов договор на Де Роси

Рим, 4 март 2024 (МИА) - Раководството на Рома е импресионирано од работата на Даниеле Де Роси и пла...

Џака предупреди: Уште не сме шампиони, сетете се на Арсенал

Џака предупреди: Уште не сме шампиони, сетете се на Арсенал

Леверкузен, 4 март 2024 (МИА) - Еден од лидерите на Баер Леверкузен, Гранит Џака ги предупреди соигр...

САД ги продолжија санкциите против Русија за една година поради војната во Украина

САД ги продолжија санкциите против Русија за една година поради војната во Украина

Вашингтон, 4 март 2024 (МИА) – Американскиот претседател Џозеф Бајден продолжи за една година одреде...

Стејт департмент: САД внимателно го следат развојот на ситуацијата на Хаити

Стејт департмент: САД внимателно го следат развојот на ситуацијата на Хаити

Вашингтон, 4 март 2024 (МИА) – САД внимателно го следат развојот на ситуацијата на Хаити по ескалаци...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

5 Март 2024 Стразбур – Годишен извештај на Платформата на Советот на Европа...

Муцунски: Со професорката Силјановска Давкова се испраќа порака за обединување, ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните ќе им понуди визија и сериозна програма

Муцунски: Со професорката Силјановска Давкова се испраќа порака за обединување, ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните ќе им понуди визија и сериозна програма

4 март 2024  Процесот на собирање на граѓански потписи даде дополнителен легитимитет за...

Бербок пристигна во официјална посета на БиХ

Бербок пристигна во официјална посета на БиХ

Бања Лука, 4 март 2024 (МИА) – Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербок вечерв...

УНРВА го обвинува Израел дека мачел нејзини вработени за да ги признаат своите врски со Хамас

УНРВА го обвинува Израел дека мачел нејзини вработени за да ги признаат своите врски со Хамас

Тел Авив, 4 март 2024 (МИА) – Агенцијата на ОН за палестински бегалци (УНРВА) денеска го обвини Изра...

Пендаровски: Во вториот круг јас сигурно сум победник

Пендаровски: Во вториот круг јас сигурно сум победник

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Актуелниот претседател и кандидат за нов мандат Стево Пендаровски говоре...

Image

Остани поврзан