• петок, 24 мај 2024
Пендаровски: Сплотени кон стратешката цел - членство во ЕУ

Пендаровски: Сплотени кон стратешката цел - членство во ЕУ

Скопје, 8 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ и коалицијата Стево Пендаров...

МАН со реакција на соопштението на ЗНМ и ССНМ за случајот со Фуркан Салиу

МАН со реакција на соопштението на ЗНМ и ССНМ за случајот со Фуркан Салиу

Скопје, 8 април 2024 Македонската асоцијација на новинари (МАН) е непријатно изненадена од с...

Ванковска во Гевгелија и Богданци: Укинување на Охридскиот, Преспанскиот и Бугарскиот договор кои ја влечат нашата татковина надоле

Ванковска во Гевгелија и Богданци: Укинување на Охридскиот, Преспанскиот и Бугарскиот договор кои ја влечат нашата татковина надоле

Гевгелија/Богданци, 8 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од Левица, Билјана Ванковска, на...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

9 април 2024 Брисел – Комитетот на Европски парламент за внатрешни работи,...

САД со честитки до сите ромски заедници по повод Меѓународниот ден на Ромите

САД со честитки до сите ромски заедници по повод Меѓународниот ден на Ромите

Вашингтон, 8 април 2024 (МИА) - САД денеска испратија честитки до сите ромски заедници по повод Меѓу...

Макрон: Прашањето за Косово е залог за иднина на регионот

Макрон: Прашањето за Косово е залог за иднина на регионот

Белград, 8 април 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон во пресрет на тет-а-тет средбат...

Палестинското барање за полноправно членство во ОН е проследено до надлежниот Комитет

Палестинското барање за полноправно членство во ОН е проследено до надлежниот Комитет

Њујорк, 8 април 2024 (МИА) – Претседавачката со Советот за безбедност на Обединети нации, амбасадорк...

САД: Не сме информирани за датумот на инвазијата врз Рафа

САД: Не сме информирани за датумот на инвазијата врз Рафа

Вашингтон, 8 април 2024 (МИА) – САД не се информирани за датумот на израелската инвазија врз Рафа, и...

Лабудовиќ: Одличната игра на тимот ја донесе победата

Лабудовиќ: Одличната игра на тимот ја донесе победата

  Вилнус, 8 април 2024 (МИА) – Селекторот на македонската женска тениска репрезентација...

Сакеларопулу и Пирц Мусар разговараа и за ЕУ перспективата на Западен Балкан

Сакеларопулу и Пирц Мусар разговараа и за ЕУ перспективата на Западен Балкан

Атина, 8 април 2024 (МИА) – Грција и Словенија се согласуваат за проширување на Европската унија со...

Фелер останува директор на германската репрезентација до 2026

Фелер останува директор на германската репрезентација до 2026

  Франкфурт, 8 април 2024 (МИА) – Германската фудбалска федерација објави денеска дека...

Нетанјаху: Постои датум за инвазија врз Рафа

Нетанјаху: Постои датум за инвазија врз Рафа

Ерусалим, 8 април 2024 (МИА) – Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека „постои д...

Од Струмица почна кампањата „Не е до нив, до тебе е“

Од Струмица почна кампањата „Не е до нив, до тебе е“

Струмица, 8 април 2024 (МИА) - Со настапи на ди-џејот Мац и актерот Бојан Кирковски со свој стенд ап...

Атлетико Мадрид без повредениот Депај против Борусија

Атлетико Мадрид без повредениот Депај против Борусија

  Мадрид, 8 април 2024 година (МИА) – Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Мемфис Депај, ќе г...

Во Грузија најавени протести поради новиот предлог-закон за странски агенти

Во Грузија најавени протести поради новиот предлог-закон за странски агенти

Тбилиси, 8 април 2024 (МИА) – Грузиската владејачка партија Грузиски сон денеска поднесе предлог-зак...

Image

Остани поврзан