• понеделник, 25 септември 2023

Оливер Бранковиќ, Србија

Последно најавување: Monday, 25 September 2023, 11:21 am

Дечанскиот манастир предупредува на дезинформации: Во манастирот Бањска не е пронајдено оружје

Дечанскиот манастир предупредува на дезинформации: Во манастирот Бањска не е пронајдено оружје

Белград, 25 септември 2023 (МИА) - „Во самиот манастир Бањска и неговите простории не е пронајдено оружје. Црк...

Претседателка на Европското движење на Србите од Косово: Меѓународната заедница интервенираше за да ги извлече живи вооружените луѓе од Бањска

Претседателка на Европското движење на Србите од Косово: Меѓународната заедница интервенираше за да...

Белград, 25 септември 2023 (МИА) - Претседателката на Европското движење на Србите од Косово, Рада Трајковиќ,...

Вучиќ го информирал рускиот амбасадор дека Курти спроведува етничко чистење на Косово

Вучиќ го информирал рускиот амбасадор дека Курти спроведува етничко чистење на Косово

Белград, 25 септември 2023 (МИА)-Синоќа најавената средба на српскиот претседател Александар Вучиќ со рускиот...

Двајцата ранети кај Бањска примени во болницата во Нови Пазар

Двајцата ранети кај Бањска примени во болницата во Нови Пазар

Белград, 25 септември 2023 (МИА)-Најмалку двајца непознати мажи со прострелни рани примени се во текот на вчер...

Дачиќ: Државата ќе направи се за да го зачува мирот во Косово

Дачиќ: Државата ќе направи се за да го зачува мирот во Косово

Белград, 25 септември 2023 (МИА)-Првиот вицепремиер и шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ изјави денеска дека Срб...

Брнабиќ: Вучиќ предупреди дека е неизбежен вооружен конфликт на северот на Косово

Брнабиќ: Вучиќ предупреди дека е неизбежен вооружен конфликт на северот на Косово

Белград, 25 септември 2023 (МИА) - Српската премиерка, Ана Брнабиќ, изјави дека претседателот на државата Алек...

Вучиќ: Србите на Косово се побунија, не сакајќи да го трпат теророт на Курти, за осуда е убиството на косовскиот полицаец

Вучиќ: Србите на Косово се побунија, не сакајќи да го трпат теророт на Курти, за осуда е убиството н...

Белград, 24 септември 2023 (МИА)-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во обраќањето до јавноста по последните нас...

Претседателот на Србија во 20 часот ќе се обрати на јавноста

Претседателот на Србија во 20 часот ќе се обрати на јавноста

Белград, 24 септември 2023 (МИА) – Претседателот на Република Србија вечерва во 20 часот ќе се обрати на нациј...

Борел: Утврдете ги сите факти за нападот во Бањска

Борел: Утврдете ги сите факти за нападот во Бањска

Белград, 24 септември 2023 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел...

Рашко-Призренска епархија на СПЦ: Група вооружени лица со оклопно возило упаднале во манастирот во Бањска, има пукотници

Рашко-Призренска епархија на СПЦ: Група вооружени лица со оклопно возило упаднале во манастирот во Б...

Белград, 24 септември 2023 (МИА) - Одредени косовски медиуми напаѓачите кои синоќа пукаа во косовската полициј...

Орлиќ: Курти веднаш побрза да ги обвини Србите за настаните во Бањска на Косово

Орлиќ: Курти веднаш побрза да ги обвини Србите за настаните во Бањска на Косово

Белград, 24 септември 2023 (МИА) - Претседателот на српското Собрание, Владимир Орлиќ изјави дека косовскиот п...

Протест „Србија против насилството“, прв пат со говор на пратеници кои најавија патување на опозицијата низ Србија

Протест „Србија против насилството“, прв пат со говор на пратеници кои најавија патување на опозициј...

Белград, 23 септември 2023 (МИА) – Во Белград се одржа 21-от протест „Србија против насилството“, со блокада н...

Image