• сабота, 23 септември 2023
На денешен ден

На денешен ден

26 октомври 2022 (МИА) - Национален празник на Австрија. 16...

Од верските календари

Од верските календари

26 октомври 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 26 октомври 2022 (МИА) - Денеска е среда, 26 октомври 2022 година, 298-иот ден во годината. До...

Еурофарм Пелистер поразен од Архус во ЕХФ Европската лига

Еурофарм Пелистер поразен од Архус во ЕХФ Европската лига

Битола, 25 октомври 2022 (МИА) – Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва загубија од Архус со 30:27 в...

Челзи избори осминафинале во Лигата на шампионите

Челзи избори осминафинале во Лигата на шампионите

Салцбург, 25 октомври 2022 (МИА) – Челзи вечерва го победи Салцбург на „Ред Бул Арена“ со 2:1 и обезбед...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 октомври 2022 Скопје – Седница на Собранието на Република Северна Македонија.

Средба на Алијанса за Албанците со Социјалистичката партија на Албанија

Средба на Алијанса за Албанците со Социјалистичката партија на Албанија

Скопје, 25 октомври 2022  Делегација на Ал...

Група демократи повлекла писмо испратено до Бајден со барање за директни преговори со Русија за крај на војната 

Група демократи повлекла писмо испратено до Бајден со барање за директни преговори со Русија за крај на војната 

Вашингтон 25 октомври 2022 (МИА)

Ескобар: Бериша „нон грата

Ескобар: Бериша „нон грата" се заснова на докази, ги повикувам албанските институции да го испитаат тоа

Тирана, 25 октомври 2022 (МИА) - Американ...

Долниот дом на италијанскиот Парламент ја поддржа Владата на Мелони

Долниот дом на италијанскиот Парламент ја поддржа Владата на Мелони

Рим, 25 октомври 2022 (МИА)  - Долниот дом на италијанскиот Парламент и изгласа доверба на Владата на п...

„Силно и одлучно кон иднината” – серија трибини на СДСМ со граѓаните

„Силно и одлучно кон иднината” – серија трибини на СДСМ со граѓаните

Битола, 25 октомври 2022 (МИА) - СДСМ од Битола ја започна серијата граѓански трибини, на кои отворено...

Шведска е подготвена да се договори со Турција за кандидатурата за НАТО, тврди новиот шведски министер за надворешни работи

Шведска е подготвена да се договори со Турција за кандидатурата за НАТО, тврди новиот шведски министер за надворешни работи

Стокхолм, 25 октомври 2022 (МИА)  - Новата шведска влада е решена да постигне договор со Турција за неј...

Ковачевски: Првиот документ со ЕУ, договорот со Фронтекс ќе биде потпишан на македонски јазик

Ковачевски: Првиот документ со ЕУ, договорот со Фронтекс ќе биде потпишан на македонски јазик

Битола, 25 октомври 2022 (МИА) - Го потпишав полномошното со кое што го овластувам министерот за внатре...

Во Делчево отворена изложба на слики од ликовниот уметник Драган Кузмановски

Во Делчево отворена изложба на слики од ликовниот уметник Драган Кузмановски

Делчево, 25 октомври 2022 (МИА) - Во Делчево отворена е изложба на...

Тренчевска: Соработката со Обединетите нации придонесува за градење на општество на слободни и рамноправни граѓани

Тренчевска: Соработката со Обединетите нации придонесува за градење на општество на слободни и рамноправни граѓани

Скопје, 25 октомври 2022 (МИА) - Идејата на правдата, слободата и достоинствениот живот се основата на...

Image

Остани поврзан